Matoušek muž zápasu? Nedostal uznání ani jednoho trenéra. Byli jsme lepší, říká naštvaný Hašek

Matoušek muž zápasu? Nedostal uznání ani jednoho trenéra. Byli jsme lepší, říká naštvaný Hašek

Jablonec na úvod sezóny porazil Bohemians 1905 díky dvěma brankám slavisty Jana Matouška, jenž přišel do Jablonce hostovat. Ani dva góly ale nestačily na to, aby dostal uznání od trenérů Petra Rady a Martina Haška...

Jako první dostal ale pro televizní kamery slovo právě Matoušek. "Za tři body jsem rád. Věděli jsme, že to bude těžké. Utkání se nám ale povedlo, protože jsme dobře vstoupili do utkání. Stále máme na čem pracovat, protože máme velké ambice, ale hlavní je, že jsme vyhráli," nechal se slyšet momentálně nejlepší a vlastně taky jediný střelec ligy.

Matouškův trenér Petr Rada ale svého svěřence úplně nepochválil. "Matoušek potvrdil to, že se mu proti Bohemians daří. Je to nadstandardní hráč, proto jsme si ho od Slavie zapůjčili. Ale má i dost nedostatků, na kterých musíme zapracovat. Pro mě byl nicméně nejlepší hráč zápasu Doležal," komentuje Rada individuální výkony.

Ani od Martina Haška ale Matoušek nezaslechl uznání. "Matoušek nám nedělal velké problémy. Ty góly jsme mu v podstatě darovali," dodal kouč Klokanů k hvězdě Jablonce. 

Petr Rada okomentoval i průběh utkání. "Byl to nepříjemný soupeř. Je to začátek sezóny, optimální to nebylo, dělali jsme chyby, ale důležité je vítězství," dodal kouč Jablonce. Martin Hašek, trenér poraženého mužstva, měl pochopitelně mnohem horší náladu.

"V první půli jsme byli lepším týmem. Soupeř neměl nic, ale my jsme mu dali dárek, ze kterého padl první gól. Ta druhá půle byla horší, některým hráčům docházely síly a naše hra ztratila na kvalitě. Kdybychom vyrovnali, ten zápas by vypadal jinak, místo toho jsme ale podruhé inkasovali a výsledek působí dost jednostranně. Ta červená karta byla už jen třešničkou na dortu," řekl k zápasu Hašek.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.