Plzeň otočila zápas a porazila Olomouc, Potočný sestřelil Baník Teplice nakonec z Příbrami vezou bod

V sobotu pokračuje Fortuna liga třemi zápasy. Baník Ostrava na úvod sezóny přivítal Slovan Liberec, v Příbrami rozehály ročník Teplice a vicemistr z Plzně se doma utkal s Olomoucí.

Baník doma proti Liberci začal slibně, už v 9. minutě totiž skóre otevřel domácí Kuzmanovič. Skóre 1:0 vydrželo až do poločasu, krátce po přestávce ovšem za Liberec srovnal po hrubé chybě Fleišmana Pešek. V 76. minutě byla nařízena penalta ve prospěch ostravského mužstva, Robert Hrubý ale netrefil branku a dvojnásobný důvod ke smutku měl Baník až ve čtvrté minutě nastavení, kdy vítěznou branku Liberce vstřelil po standardní situaci Roman Potočný.

Příbram poslal do vedení před poločasovou přestávkou ofenzivní hráč Michal Škoda. Svěřenci Romana Nádvorníka nicméně čisté konto neudrželi, v 72. minutě inkasovali z kopačky teplického Mareše. I v druhém souběžně hraném sobotním klání se tak zrodila remíza 1:1.

Plzeň doma začala proti Olomouci nešťastně. Po půlhodině hry faulovala ve vápně a z následné penalty se nemýlil olomoucký Plšek. Viktoriáni se ale zmátořili a utkání otočili, o deset minut později vyrovnal Kayamba a vítěznou branku vstřelil v 72. minutě Kopic. To už bylo v době, kdy na hřišti panoval nepoměr sil, o minutu později se totiž nechal po druhé žluté kartě vyloučit olomoucký Yunis. V páté minutě nastavení pak vítězství domácích pečetil Kovařík upravující skóre na 3:1.

Fortuna liga, 1. kolo:

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:2 (1:0)

Branky: 9. Kuzmanović  – 53. Pešek, 90+4. Potočný
Žluté karty: 61. Jánoš, 75. Smola, 87. Fleišman – 52. Oscar, 60. Breite, 75. Potočný, 78. Musa
Neproměněná penalta: 76. Hrubý (Baník Ostrava)
Domácí:  Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Hrubý, Holzer (68. Granečný) – Kuzmanović (58. Diop), Smola, trenér: Páník
Hosté: Nguyen – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Hybš – Breite, Oscar – Koscelník, Mara (87. Nešický), Pešek (65. Musa) – Potočný, trenér: Hoftych
Diváci: 7 542
Rozhodčí: Berka – Kubr, Vaňkát

Příbram - Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 42. Škoda – 71. Mareš
Žluté karty: 53. Soldát – 61. Kučera, 87. Mareš
Domácí: Boháč – Šimek, Cmiljanović, Tregler, Kodr – Alvir (62. Voltr), Rezek, Soldát, Zeman (90+1. Slepička) – Polidar – Škoda (80. Hájek), trenér: Nádvorník
Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Paradin – Hora, Trubač (87. Ljevakovič), Kučera, Žitný – Moulis (64. Vyhnal), Mareš, trenér: Hejkal
Diváci: Bude doplněno
Rozhodčí: Julínek - Podaný, Vitner

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 3:1 (1:1)

Branky: 40. Kayamba, 72. Kopic, 90+5. Kovařík – 34. Plšek (pen.)
Žluté karty: 52. Kopic, 59. Kayamba – 12. Štěrba, 39. Greššák, 48. Falta, 54. a 70. Yunis, 66. Vepřek
Červená karta: 70. Yunis (Sigma Olomouc)
Domácí: Hruška – Řezník, Hejda (35. Pernica), Brabec, Limberský – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic (88. Kovařík) – Krmenčík (78. Chorý), trenér: Vrba
Hosté: Reichl – Sladký, Beneš, Štěrba, Vepřek (90. Zmrzlý) – Texl (70. Pilař), Houska, Greššák, Plšek (81. Nešpor), Falta – Yunis, trenér: Látal
Diváci: 9 611
Rozhodčí: Pechanec – Flimmel, Melichar