Mohlo to být lepší, říká Svědík po skalpu Sparty. Musíme se fanouškům omluvit, smutní Jílek po debutu

Mohlo to být lepší, říká Svědík po skalpu Sparty. Musíme se fanouškům omluvit, smutní Jílek po debutu
OBSAHUJE OHLASY

Ne, takhle si sparťanští fanoušci nepředstavovali první zápas pod trenérem Václavem Jílkem a zároveň první utkání v sezóně. Na Letné Sparta prohrála 0:2 se Slováckem, které na tomto stadionu zvítězilo vůbec poprvé. Oba trenéři sdělili pro obrazovky O2 TV své pozápasové ohlasy.

Jako první dostal slovo Václav Jílek. Ten se Sparty ujal během letní přestávky a opustil Sigmu Olomouc, přizpůsobil si svůj kádr, odehrál se Spartou přípravu, přesto ale jeho tým nestačil na outsidery z Uherského Hradiště. "Nebyli jsme dobře připraveni na soupeře, rozhodla taktická nedisciplinovanost," bere Jílek vinu na sebe.

"O průběhu utkání i konečném výsledku rozhodlo prvních třicet minut. Soupeř nás krutě trestal a my jsme poté bohužel neproměňovali naše příležitosti. Prostě nám to tam nepadá," mrzelo trenéra Sparty. "Byl to zápas pod naše možnosti. Slovácko mělo skvělý vstup do utkání," uznává však kvalitu soupeře.

"Musíme se fanouškům omluvit. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Je to pro nás velká facka a my se musíme probrat a v dalším zápase se vrátit silnější," sdělil Jílek reportérům. Martin Svědík je mistr na Spartu, ze čtyř zápasů ji porazil třikrát. Nyní byl u historického skalpu Slovácka, neboť zde tento tým vyhrál vůbec poprvé.

"Mohlo to být lepší," říká nicméně trenér Slovácka. "Musím pochválit mužstvo za první poločas, v tom druhém jsme ovšem zbytečně zalezli na svou polovinu," pokračoval Svědík. "Využili jsme toho, že je Sparta zranitelná ve středu hřiště, ztrácela dost míče a my poté mohli udeřit z brejků. Byli jsme dost aktivní, zakončovali jsme akce a dobře jsme pracovali v šestnáctce," měl radost pětačtyřicetiletý kouč.

"Vyhráli jsme určitě zaslouženě. Ale je to jen první zápas a my v těchto výkonech musíme pokračovat a postupně se zlepšovat," uzavřel Svědík. Další tři body může získat za týden doma, kdy vyzve nováčka z Českých Budějovic. Sparta naopak vyzve těžkého soupeře z Jablonce.