Bořil vyzdvihuje Hovorku: Má dobrý výskok a nemusím se bát, že by prohrál nějakou hlavu

Bořil vyzdvihuje Hovorku: Má dobrý výskok a nemusím se bát, že by prohrál nějakou hlavu

Sešívaný bek Jan Bořil tvrdí, že je to ve Zlíně nepříjemné a těžké a i když je jeho chlebodárce na moravské Letné v pondělí dohrávce prvního kola jasným favoritem, jdou do toho s pokorou. Ševci jsou totiž v lize posledním, kdo je slavné vršovické "S" dokázalo porazit.

O obhajově titulu...

"Bude těžká. Víme, jaké to je, každý se na nás teď bude lépe a lépe připravovat. Co jsem viděl a četl, tak všichni posílili, a myslím si, že to bude zajímavé. Doufejme, že teď ve Zlíně začneme dobře, to pro nás bude klíčové. Hraje se tam špatně, zapracovali jsme ale na tom a doufejme, že v pondělí to bude dobré a vyhrajeme. Hrajeme na začátku dvakrát venku a chtěli bychom získat plný počet bodů."

O prvních dvou kolech venku...

"Komplikace to není. Je to nepříjemné a těžké, zvlášť ve Zlíně, kde se mi hraje špatně. Bude důležité tam vyhrát, abychom měli do dalších zápasů klid. Pak jedeme do Teplic, kde se taky těžko vyhrává. Každý zápas je pro nás těžký, všichni se na nás chtějí vytáhnout a my musíme znovu a znovu potvrzovat, že jsme lídři."

O statusu favorita...

"My se tak určitě necítíme. Jedeme zápas od zápasu, jsou na na nás velké nároky. Proti každému chceme hrát s pokorou a chceme hrát náš fotbal, který umíme. Doufejme, že nám to půjde tak jako doposud."

O aktuální formě...

"Kondičně na tom jsme dobře, horší je, že nás ještě občas bolí nohy, máme je těžké. Nikdo se ale na nic nemůže vymlouvat, trénujeme tak, jak jsme před zápasy zvyklí. Myslím si, že to v pondělí už bude v pohodě."

O možném rozpadu obrany...

"Odešel nám Simon, možná odejde i Ngadeu, budeme je muset nahradit. Bude to velice těžké a jak říkám, první dva zápasy hodně napoví. Problém to ale nebude, přišel David Hovorka z Jablonce, kterého znám velice dlouho. Hraje důrazně a na to, že je menší postavy, má dobrý výskok a nemusím se bát, že by prohrál nějakou hlavu. Je také hodně technický, takže jsou si podobní, i když si myslím, že si Simon někdy až moc dovoloval."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.