Mašek chce šokovat favorizovanou Slavii její vlastní zbraní: Musíme na ně přijít s totálním fotbalem

Mašek chce šokovat favorizovanou Slavii její vlastní zbraní: Musíme na ně přijít s totálním fotbalem

Zlínský navrátilec s minulostí v Příbrami, Baníku či Jablonci Antonín Fantiš už se nemůže dočkat střetu s úřadujícím šampionem Fortuna:ligy, který se představí na jejich Letné již v pondělí od 18:00.

"Super je, že první zápas se hraje proti atraktivní Slavii. Je to ten zápas, kvůli kterému se fotbal hraje. Hrozně mě takové zápasy baví," uvedl svěřenec kouče Josefa Csaplára.

Ševci si budou muset dát pozor zejména na standardní situace pražského klubu. "Mají tam velké chlapy. Souček dává téměř každý gól ze standardky. Sledovali jsme nějaké videa, musíme si dát na něj pozor, ale mají tam víc takových silných hráčů. Musíme si sáhnout až na dno a tohle všechno eliminovat," pokračoval sedmadvacetiletý ofenzivní hráč.

A jaká cesta povede k případnému úspěchu, který by celou fotbalovou branži překvapil? Dominik Mašek, další nové jméno zlínského kádru, o tom má poměrně jasnou představu...

"Jsem tady sice krátce, ale cítím z toho týmu, že je hladový po úspěchu. Věřím, že to přeneseme i na hřiště a že ta pracovitost v tréninku bude zúročena v pondělí na hřišti. Je to šance 50 na 50, a když předvedeme to nejlepší, co v nás je, tak máme šanci uhrát dobrý výsledek. Musíme na ně přijít s totálním fotbalem, napadat je, hrát vysoko, rozhodit jejich hru a vnutit jim náš styl," zakončil někdejší hráč Hamburku, Mladé Boleslavi či Bohemians 1905, jenž nevidí velký problém ani v prodeji stopera Simona Deliho. "Oni mají spoustu kvalitních hráčů. Díru za Deliho zalepí, my se spíš musíme soustředit na nás. Když si budeme věřit, máme šanci. Ta jedna změna je asi tolik nerozhodí."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.