Zklamaný sparťan Štetina: Chyběl nám týmový duch, abychom se postavili jeden za druhého a navzájem se podpořili

Zklamaný sparťan Štetina: Chyběl nám týmový duch, abychom se postavili jeden za druhého a navzájem se podpořili
OBSAHUJE OHLASY

Třetí tým uplynulého ročníku z letenské Generali areny měl mít cestu k prvním třem bodům nového ročníku snadné, protože přijelo na jeho půdu Slovácko, které bylo na sedmičce častokrát bez problémů poraženo. V neděli se tak však nestalo a tým z Uherského Hradiště si odvezl všechny tři body po výhře 2:0.

Celé utkání v obraně Sparty odehrál Slovák Lukáš Štetina, jenž byl po závěrečném hvizdu mimořádně zklamaný. "Nedokázali jsme plnit to, na čem jsme se před zápasem domluvili. V podstatě to, o čem se bavíme už od samého začátku přípravy. Nechceme dělat chyby na naší polovině. Jsou to základní věci, které se nám nedařilo plnit. Občas se to samozřejmě stane, akorát nesmíme dostat gól pokaždé, kdy takovou chybu uděláme," posteskl si na webu sparta.cz někdejší zadák Dukly.

Kiksů bylo v prvním dějství opravdu dost. "Samozřejmě, udělali jsme dvakrát základní chybu na naší polovině a hned jsme z toho dostali góly. V druhém poločase jsme málem dostali třetí po stejné chybě. Máme ještě na čem pracovat. Dostali jsme gól a hned měli všichni hlavy dole, chyběl týmový duch, abychom se postavili jeden za druhého a navzájem se podpořili. Příště musíme hrát víc týmově," nabádal svěřenec Václava Jílka.

Již v letní přípravě nepředváděla Sparta žádné velké ofenzivní festivaly a v prvním kole to zopakovala - svému soupeři branku nedala a nebezpečná byla maximálně ve druhém dějství. I kvůli tomu pak stoper ocenil výkon mladého gólmana a mládežnického reprezentanta Trmala. "Už v přípravě jsme dali pouze jeden gól, ještě takový, který nám soupeř daroval. Ani teď se nám nepodařilo skórovat, i když jsme tam nějaké šance měli. Také nám nepomohlo, že jejich gólman zachytal skvělé utkání, ale my se musíme koukat na sebe, abychom ty šance řešili lepším způsobem. Možná to chce víc klidu v tom zakončení, aby ty střely byly nebezpečnější," krčil rameny ostřílený kolega Costy, Plavšiče, Zahustela a spol., jehož slova publikovaly stránky sparta.cz.