Škoda je ze slov o svém stáří vyřízený: Myslím, že i lidi už teď mají některé hráče radši než mě

Škoda je ze slov o svém stáří vyřízený: Myslím, že i lidi už teď mají některé hráče radši než mě

Třiatřicetiletý kapitán Slavie Milan Škoda, kterému chybí ke stovce ligových branek jedenáct tref, je na plachtách zavěšených na Sinobo Stadium po boku sešívaných legend jako Veselý, Puč nebo Plánička. 

Jaké z toho má pocity? Pořád si ještě nezvykl, ale zároveň přiznává, že když se mu nedaří, řekne si, že byly i časy, kdy to bylo lepší. "Cítím se divně, jako legenda si vůbec nepřipadám. A myslím, že i lidi už teď mají některé hráče radši než mě. Našli si nové oblíbence," překvapil v interview pro idnes.cz bývalý útočník sousedních Bohemians 1905, jenž už dlouho nebydlí na Ládví a nedojíždí na tréninky tramvají.

To, že by byl nezpochybnitelnou jedničkou slávistického útoku, již podle něj neplatí. Jak se mu to přijímá? "Ze začátku blbě, to klidně přiznám. Ale tím, že se pořád vyhrávalo a byli jsme úspěšní, nemohl jsem jít za trenérem a divit se, že nehraju. Kdyby se prohrávalo a já pořád seděl, byl bych víc vytočený. Takhle mě těší úspěchy týmu. Trenér Trpišovský to vidí trochu jinak než jeho předchůdci. Za pana Šilhavého jsem hrál všechno, pak se moje pozice zhoršovala. Pořád to neberu, že je úplně špatná, vždyť na jaře jsem toho odehrál spoustu. Ale když sedím, je pro mě důležité vědět, proč to tak je. Většinou si to vysvětlíme, i když taky jsou situace, kdy se to nedozvím hned. Ale trenér je hodně komunikativní, což oceňuju," doplnil ostřílený kolega Van Burena, Tecla, Olayinky, Júsufa a spol.

Byť zůstal ten, jenž je součástí slavného "S" již od úvodu roku 2012, kapitánem, za lídra současné šatny se nepovažuje. Proč? "Nejsem ten typ, že bych si vzal slovo v kabině, když vím, že začnu na lavici. Potřebuju být na hřišti, cítit emoce. Když vím, že na trávníku nebudu, je mi blbé někomu něco říkat. Moje role už není taková jako dřív. A fanoušci koukají na přítomnost, což chápu. Vím, že ti, co chodí na stadion, mě mají rádi. Zato když si čtu komentáře na sociálních sítích, mám někdy opačný pocit. Většinou mi to vyzní ve stylu: Škoda už tam nepatří. Beru to, dokud někdo nenapíše, že jsem starý. Nebo veterán! To když čtu, tak jsem vyřízený: ve třiatřiceti být veterán? Dejte pokoj! Necítím se tak, trénuju normálně, není to tak, že bych se mezi mladými po hřišti plazil. Třiatřicet není žádný věk, podívejte na tenistku Strýcovou," pokračoval někdejší český reprezentant, jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

To, že nemusel ve Vršovicích ukončit profi kariéru, si však uvědomuje. "Často slyším, že jsem starý, že jsou potřeba mladí a perspektivnější. Takže se může stát, že mě to z Edenu vyplivne dřív, než bych chtěl. Ale určitě budu o pozici bojovat do poslední chvíle, jak jsem zvyklý. Nepustím to zadarmo, i když to nemám jen ve svých rukách. Přál bych si končit tady. Ale zase nechci zabalit kariéru ve čtyřiatřiceti jen proto, že už mě Slavia nebude potřebovat. Kdyby to mělo dojít tak daleko, že vůbec nebudu hrát, nechci tady rok sedět. A taky nechci končit předčasně," zakončil na idnes.cz starší bratr o dva roky mladšího příbramského útočníka Michala Škody.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.