Znojmo je po velkém třesku, aktuálně na jihu Moravy testují hráče z Haiti i USA

Znojmo je po velkém třesku, aktuálně na jihu Moravy testují hráče z Haiti i USA

Čerstvě třetiligový celek 1. SC Znojmo, ve kterém po sestupu z druhé ligy nezůstal kámen na kameni, už je v plné letní přípravě, kterou postupně okořeňují i přípravné utkání (to poslední s rakouským SKN St.Pöltenem skončilo 0:3). 

Do toho nejbližšího v Ratíškovicích proti FK Hodonín už by se měli zapojit i dva testovaní cizinci. Jedním z nich je sedmadvacetiletý útočník z Haiti Kenny Doublette a druhým pak o pět let starší levonohý univerzál z USA Alexis Bailon-Nino.

Zkoušený Doublette v minulosti prošel Southern New Hampshire, Louisville City nebo Derby City Rovers. "Mezi jeho přednosti se řadí dovednost podržet míč, rovněž je však schopný nabízet průnikové přihrávky či úspěšně driblovat," zaznělo na oficiálních stránkách 1scznojmo.cz.

Pokud jde dvaadvacetiletého obránce či křídelníka z Portlandu, ten se ve své rodné zemi pohyboval v univerzitním fotbale. I tak se ovšem krátce zjevil také v Německu. Jeho velkým vzorem je podle klubového webu Kolumbijec James Rodríguez.

V kádru mužstva, o němž se bude hovořit na konci července kvůli poskytnutí dotace také na městském zastupitelstvu, zůstali pouze tři hráči z jara 2019. Další čtyři se vrátili z hostování. Téměř polovina týmu trenéra Františka Šturmy, jemuž asistuje Darko Šuškavčevič, se aktuálně skládá z loňského dorostu.