Hušbauer: Ve středu zálohy je přetlak, ale čeká nás hodně zápasů. Každý se k tomu musí tak postavit

Hušbauer: Ve středu zálohy je přetlak, ale čeká nás hodně zápasů. Každý se k tomu musí tak postavit

Velkou dávku trpělivosti potřebovala pražská Slavia hned v úvodu české nejvyšší soutěže. Obhájce titulu zavítal na nevyzpytatelnou půdu Zlína. Během prvního poločasu Ševci mistra tlačili, ale po změně stran převzali otěže sešívaní. Utkání nakonec rozhodla jediná branka utkání, kterou vstřelil Josef Hušbauer.

Zkušený záložník byl v posledních dnech spojován s koncem v Edenu, ale kouč Jindřich Trpišovský se za něj postavil. Podle jeho slov má jeho účast v týmu jasný význam, což někdejší tvář konkurenční Sparty také proti Zlínu potvrdila. „Ta první půle se nám moc nepovedla, hlavně na začátku, kdy nás Kolář dvakrát, třikrát podržel. O půli jsme si to vyříkali a do druhého poločasu jsme do toho šli, měli více ze hry a věděli jsme, že když dáme první gól, tak bychom to už měli udržet,“ nechal se slyšet Hušbauer v rozhovoru pro klubové stránky vršovického klubu.

Hlavně během úvodních minut Ševci dali jasně najevo, že u nich body nebudou sbírat snadno. „Začali velmi dobře. Hodně nás presovali, my jsme měli málo času a z toho vznikaly nějaké nepřesnosti. Myslím, že jsme podrželi málo balonů vepředu, kde jsme hodně ztráceli,“ pokračoval v hodnocení několikanásobný český reprezentant.

Důležitá branka by mu mohla pomoci se stabilněji vklínit do základní sestavy. I on sám tuší, že hraje o své přežití v náročné konkurenci. „Vím, že je nás na post středního záložníka v týmu dost, ale těch zápasů je tolik, že vím, že nebudu hrát určitě všechny zápasy a bude se to prostřídávat. Je na každém, jak to vezme a jak k tomu přistoupí. Každý ví, jaká je jeho úloha, a i když nebude zrovna hrát, tak by se s ní měl smířit a bojovat na tréninku. Pak už je jenom na trenérovi, jak se rozhodne,“ dodal pro Slavia.cz Hušbauer.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.