Seedorfovi nevyšla ani čtvrtá trenérská mise. U výběru s Ngadeuem, Mandjeckem a spol. skončil o tři roky dříve

Seedorfovi nevyšla ani čtvrtá trenérská mise. U výběru s Ngadeuem, Mandjeckem a spol. skončil o tři roky dříve

Clarence Seedorf byl famózním záložníkem, který dokázal vyhrát Ligu mistrů s AC Milán, Realem Madrid i Ajaxem Amsterdam. Jeho trenérská kariéra však zatím tak hvězdná není...

Byť se před necelým rokem domluvil s reprezentací Kamerunu na kontraktu až do roku 2022, pár dní po osmifinálovém vyřazení na Africkém poháru národů s Nigérií (2:3) byl odvolán. Stalo se tak po 13 duelech na lavičce Lvů.

Společně s ním skončil na lavičce také jeho neméně hvězdný krajan s působivou klubovou minulostí Patrick Kluivert, jenž mu u dotyčného ambiciózního afrického výběru dělal asistenta.

Protože země, kterou na mistrovství reprezentovali jak Georgés Mandjeck, tak Michael Ngadeu, obhajovala triumf z roku 2017 a nedostala se ani mezi nejlepších osm celků, po konci třiačtyřicetiletého odborníka volal také sám kamerunský ministr sportu.

Rodák ze Surinamu, jenž končil hráčskou kariéru před pěti lety v barvách brazilského Botafoga, si tak připsal další nedokončené trenérské angažmá.

V nedávné minulosti už dvojnásobný bronzový medailista Eura vedl také španělský tým Deportivo La Coruňa (2018), čínský celek Šen-čen (2016) i italského giganta AC Milán (2014). Ve všech třech mužstvech dohromady však odkoučoval dohromady pouze 52 utkání a vždy musel z kola ven dříve, než by se čekalo.