Sivok má na jihu rezervovanou šestku, ale pořád nepodepsal: Nečekám na lukrativní nabídku, jak si někteří lidé mylně myslí

Sivok má na jihu rezervovanou šestku, ale pořád nepodepsal: Nečekám na lukrativní nabídku, jak si někteří lidé mylně myslí

Pětatřicetiletý stoper Tomáš Sivok už se sice pár týdnů připravuje s Dynamem České Budějovice, ovšem současně stále nerozlouskl, kde bude pokračovat ve své kariéře, která ho v minulých jedenácti letech zavedla do zahraničí.

Své tradiční číslo 6 má každopádně na svém Střeleckém ostrově rezervované. "Šestka zatím volná není. Veškeré vybavení patřící k tomuto číslu mám já. Nastoupil jsem s ním za Dynamo ve dvou přípravných zápasech," ozřejmil na webu sport.cz bývalý stoper Udinese, Besiktase, Bursasporu či Maccabi Petah Tikva.

Jihočeská soupiska zatím jeho jméno neobsahuje a zřejmě se tak nestane ani do druhého kola Fortuna:ligy. "Chtěl bych mít jasno ideálně do konce července. Můj hráčský agent Jirka Müller zná všechny moje představy a hledá vhodný klub. Pokud se žádný neozve, podepíšu Dynamu. Mají velký zájem, abych zůstal. I spoluhráči, hlavně Jirka Kladrubský, mi denně říkají, abych už podepsal. Máme ale jasnou domluvu s generálním manažerem Vozábalem a trenérem Horejšem, že mi dají na rozhodnutí čas. Řekl jsem jim, ať se na mě nevážou a přivedou na to místo jiného hráče. Oni řekli, že nikoho jiného nechtějí a počkají na mě. Pokud nic zajímavého nebude, podepíšu Dynamu a udělám maximum, abych mužstvu co nejvíc pomohl. S oběma se známe léta, vědí, že je nepodrazím," potvrdil na webu sport.cz možný budoucí kolega Kladrubského, Ledeckého, Táborského a spol.

Na co a proč tedy čeká? "V pětatřiceti už si nemůžu moc vybírat. Nějaké nabídky se objevily, finančně docela zajímavé, ale mně nejde o peníze. Ani nečekám na lukrativní nabídku, jak si někteří lidé mylně myslí. Chtěl bych zajímavou destinaci, která by mě něčím obohatila, a hlavně jsem tam mohl jít i s rodinou. Bez ní už nikam nepůjdu, ani v zahraničí, ani v Česku. Beru to tak, že tohle léto je poslední šance. Jinak jsme s rodinou rozhodnuti žít trvale v Čechách. Máme tu svoje blízké, přátele, tady jsme vyrostli a jsme tu doma," doplnil stránkami sport.cz citovaný bývalý český reprezentant, jenž by se dle svých slov nebránil ani návratu do Istanbulu nebo Tel Avivu.

A co jeho aktuální forma a fyzická připravenost? "Soutěžní zápas jsem hrál v Izraeli naposledy 12. května, měl jsem šest týdnů dovolenou, zpočátku jsem jen odpočíval. Za klukama, kteří měli krátké volno a brzy šli do přípravy, jsem pozadu. Teď hlavně doháním fyzické manko, trénuju i dvoufázově. Chci být co nejdřív připravený, v průběhu příštího týdne bych už chtěl přejít na režim klasické sezonní přípravy," uzavřel na sport.cz defenzivní specialista, jenž bydlí na Hluboké.