Důkaz, že je Magera pro Brno pořád mimořádně důležitý? Klíčoví asi budou i Růsek či Šumbera

Důkaz, že je Magera pro Brno pořád mimořádně důležitý? Klíčoví asi budou i Růsek či Šumbera
OBSAHUJE VIDEO

Zbrojovka patřila k největším favoritům druholigového ročníku už loni a nejinak tomu bude také letos (v pátek jí začínají soutěžní boje ve Vlašimi). Přeci jen je Brno pořád druhé největší město v zemi a očekávání bývají velká.

V letní přípravě si kouč Pavel Šustr vyzkoušel 24 hráčů do pole a 2 brankáře, což je oproti uplynulému období úbytek - loni totiž zasáhlo do hry před ostrou sezonou celkem 31 fotbalistů.

Brněnský výběr si během pěti zápasů připsal čtyři výhry, to vše při skóre 20:5. Zatímco osmkrát se radovali ze vstřelené branky v prvním dějství, dvanáctkrát rozvlnili síť ve druhých poločasech.

V útoku byl nejpilnějším autor čtyř tref Lukáš Magera, s tím, že na jednu branku mu stačilo v průměru pouhých 45 minut čistého času.

V tomto směru na tom byl mimochodem ještě lépe Martin Zikl, který skóroval třikrát a na všechny zásahy potřeboval necelých 100 minut odehraného času.

Celkově se zapsalo do střelecké listiny deset hráčů, s tím, že na více než jeden gól dosáhlo i trio Antonín Růsek, Peter Štěpanovský a Šimon Šumbera.

Právě posledně jmenovaný se stal nejlepším asistentem se čtyřmi gólovými přihrávkami. Za něj se pak seřadili krajní beci Juraj Kotula a Pavel Eismann, kteří přesně nahrávali třikrát.

Do všech pěti utkání zasáhlo kromě dvou brankářů všech sedm obránců. Nejvyšší minutáže dosáhl zmíněný Růsek, jenž odehrál 275 minut čistého času. O deset minut méně si pak připsal třiadvacetiletý zadák Jakub Šural.

"Vyzkoušeli jsme si soutěž a mužstvo ví, do čeho jde. Jsme dlouho pohromadě a lépe připravení. Začátek je samozřejmě důležitý, rádi bychom pokračovali v tom, jak jsme končili loňskou sezónu. e nás v týmu dost zkušených na to, abychom si to ukočírovali. Když je potřeba a něco se nám nelíbí, umíme zvednout hlas. Výsledky můžou být dobré, ale nic to nemění na tom, že sezóna je úplně něco jiného," uvedl těsně před startem funkční veterán Magera.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.