Lewandowski: Sleduju, koho klub ještě podepíše. Bez nových tváří letos zase Evropu nedobudeme

Lewandowski: Sleduju, koho klub ještě podepíše. Bez nových tváří letos zase Evropu nedobudeme

Hlavní palebná síla Bayernu Mnichov má jasno, co jeho klubu chybí, aby dokázal po delší odmlce opět ovládnout Evropu. V létě opustili kabinu Ribéry, Robben, Hummels, Rafinha, ale i Rodríguez. Kádr naopak posílili Lucas Hernandez za 80 milionů eur a Bejmamin Pavard za 35 milionů eur. To však podle slov Roberta Lewandowskiho ani zdaleka nestačí.

Bavorský velkoklub vládne v domácích soutěžích pevnou rukou, ale za hranicemi své země už se mu příliš nedaří. Poslední triumf v Lize mistrů se datuje k roku 2013. Od té se dařilo už jen v Bundeslize. Robert Lewandowski trvá na tom, že vedení klubu se musí snažit přivést další jména, aby byl kádr dostatečně široký a vytvářel se tlak na hráče. Týmu prý chybí zdravá konkurence.

„Musíme počkat na další transfery. Určitě bedlivě sleduju, koho klub ještě podepíše. Není mi lhostejné, jakou sílu Bayern má. Pokud chceme hrát na nejvyšší úrovni, potřebujeme mít kvalitu a silný tým, abychom byli konkurenceschopní. V posledních dvou letech jsme na přestupovém trhu moc aktivní nebyli. To se musí změnit,“ přiznal Lewandowski v rozhovoru během turné Bayernu v Americe.

Jeho kontrakt je podepsán do roku 2021, ale vedení dalo jasně najevo, že by rádo tento smluvní pakt prodloužilo. Předseda klubu Karl-Heinz Rummenigge by rád viděl podpis na smlouvě až do roku 2023. „Jednání probíhá, ale netuším, jak dlouho bude trvat. Jsme ale na dobré cestě. Cítím se tu dobře a miluji tenhle klub i město. Rozhodně je ještě brzy na to, abych začal uvažovat o konci kariéry. Stále se cítím být mladý,“ dodal polský kanonýr.