Žižkovské posily z kategorie "last minute"? Švenger i Američan se 170 starty v MLS!

Viktoria Žižkov, která si v generálce na druholigové boje poradila s Loko Vltavín 6:0, začne nový soutěžní ročník v sobotu v Pardubicích na tamním stadionu Pod Vinicí.

Tým z hlavního města, jenž by nerad opakoval tuhý boj o záchranu, si jede do města dostihů a perníku pro tři body. "Naše filozofie je taková, že tam jedeme vyhrát. Nechceme bránit remízu. Pardubice jsou težký soupeř, fotbal dělají sympaticky, líbí se mi jejich přístup k odchovancům," pronesl na webu fkvz.cz kouč Zdeněk Hašek.

Těsně před ostrým startem přivítal jeho výběr další nové posily. Novou brankářskou jedničkou mužstva se stal třiatřicetiletý Milan Švenger, jenž utne čtyřletou sérii, kdy Viktoria sázela výhradně na mladé strážce svatyně. Dvěma ligovými tituly se Spartou ověnčený gólman dorazil pod televizní věž z Příbrami.

Zahraniční kolonii na Praze 3 rozšířil pětadvacetiletý kalifornský rodák Luis Miguel Gil, jehož konto zdobí dva starty za americkou reprezentaci a 170 vystoupení v MLS. Zámořský záložník s minulostí v Realu Salt Lake, Querétaru, Orlandu City, Houstonu Dynamo či Coloradu Rapids se upsal na jeden rok do června 2020.

Mezi nováčky jsou kromě brazilských útočných tykadel Felipeho a Gučiho také Maksič ze Znojma, Březina z Táborska, Řezáč z Českých Budějovic a Čapek z Vyšehradu.

"Zápas s Pardubicemi nám nejlépe prozradí, jestli jsme tým správně doplnili. Management klubu udělal maximum, abychom posíli ve všech řadách i na gólmanském postu. Se skladbou hráčů jsem spokojen, jen mě nejvíc trápí ten krátký čas na přípravu s novými hráči," uzavřel nadřízený Opluštila, Tusjaka, Súkenníka, Bazala, Batioji a spol.