Exsparťan Gluščevič zásobuje Jablonec jako pan Karfík. Po Jovovičovi přivedl na Střelnici další černohorskou tvář

Exsparťan Gluščevič zásobuje Jablonec jako pan Karfík. Po Jovovičovi přivedl na Střelnici další černohorskou tvář

Jablonec se těsně před druhým ligovým kolem se Spartou pochlubil novou posilou, kterou se stal dvaadvacetiletý křídelník či útočník Zoran Petrovič.

Na severočeskou Střelnici ho doporučil hráčský agent se sparťanskou minulostí Igor Gluščevič, jenž už Miroslavu Peltovi v minulosti přivedl jeho čtyřiadvacetiletého krajana Vladimira Jovoviče, jenž má na současné adrese nasbírano již 68 soutěžních vystoupení.

Reprezentant Černé Hory se s Jabloncem dohodl na tříleté smlouvě do června 2022, s tím, že v týdnu už naskočil do přípravného duelu zelenobílého béčka a hned se mu podařilo skórovat.

Dnes již bývalý ofenzivní hráč OFK Titograd tak může v barvách nového chlebodárce debutovat v sobotu na pražské Letné. "Je to moje první působení mimo Černou Horu a těším se na to. Hodně mi pomůže, že je tady Vladimir Jovović. Pomůže mi s jazykem a se vším okolo, co je potřeba. Jsme kamarádi a jsem rád, že tu jsem. Česká liga je o hodně lepší, než v Černé Hoře. Všechno je tady hodně profesionální. Dobře se tady trénuje, česká liga je mezi nejlepšími v Evropě. Udělám maximum pro to, abych se tu prosadil," vzkázal webem fkjablonec. citovaný nový svěřenec kouče Petra Rady.

V novém klubu ho čeká také předkolo Evropské ligy, se kterou už má své zkušenosti. "Hrál jsem 8 zápasů v evropských pohárech a dal dva góly. Vím, že nás čeká kvalifikace o EL. Ale to není náš cíl. Náš cíl je dostat se do skupiny, tým na to máme, aby se nám to podařilo. Moc bych chtěl Jablonci pomoct dostat se do skupiny Evropské ligy," potěšil fanoušky spoluhráč Jugase, Plechatého, Matouška, Sýkory, Doležala, Chramosty a spol.

Boreč, jenž bude v Jablonci oblékat dres s číslem 9, už se také začal učit česky. "Něco už umím. Ahoj, hezký víkend, díky, dvakrát, jedenkrát, dobrý den, dobré ráno. Něco už mě Vlado naučil," uzavřela na fkjablonec.cz čerstvá akvizice.