Ronaldinho jedná o návratu do Evropy. Zamířit má znovu na jih

Ronaldinho jedná o návratu do Evropy. Zamířit má znovu na jih

Legendární Brazilec Ronaldinho není daleko od návratu do Evropy. Devětatřicetiletý ofenzivní záložník jedná o podpisu smlouvy v maltském prvoligovém klubu FC Birkirkara, což potvrdil tamní sportovní ředitel Michael Valenzia. Existuje možnost, že Birkirkara získá Ronaldinha,“ přiznal Valenzia pro Times of Malta.

„Zatím to není dotažené, musíme být trpěliví a uvidíme, jak jednání dopadnou,“ pokračoval Valenzia. A jak vůbec Birkirkara, osmý celek loňského ročníku maltské nejvyšší soutěže, na Ronaldinha přišel? S nápadem přišel nový zahraniční sponzor. „Během jednání jsme zjistili, že zástupci oné společnosti mají blízko k lidem z Ronaldinhova okolí. Ty zaujala vidina hráče v našem malém klubu a chtějí dohodu podpořit,“ osvětlil situaci sportovní ředitel.

„Takový přestup by náš celek ohromně zviditelnil. Ronaldinho by nám velmi pomohl - nejen herně, ale i z marketingového pohledu. Vždyť patří mezi dvacet nejlepších fotbalistů historie,“ dodal Valenzia. V případě zdárného dotažení Ronaldinha by se Birkirkara stala čtvrtou evropskou destinací populárního Brazilce.

V roce 2001 se objevil ve francouzském PSG, kam přišel z Grémia, o dva roky později už ale zamířil do své milované Barcelony, kde vydržel pět let a dvakrát tam získal cenu pro nejlepšího hráče roku od FIFA. Přes AC Milán odešel do brazilského Flamenga a naposledy profesionálně působil v roce 2015 ve Fluminense.