Žádaný Fekir odchází z Lyonu, cílová destinace vás možná překvapí...

Žádaný Fekir odchází z Lyonu, cílová destinace vás možná překvapí...

Jeden z nejžádanějších hráčů přestupového období v létě 2018, Nabil Fekir, který nakonec na sezónu 2018/19 zůstal v Lyonu, je nyní na odchodu z francouzského klubu. To francouzským médiím potvrdil i šéf klubu Sylvinho, který přiznal, že Fekir nyní jedná o smlouvě se španělským Betisem Sevilla.

Fekir má být v Betisu náhradou za Giovanniho Lo Celsa, který má zamířit za 75 milionů eur do Tottenhamu. Hodnota Fekirova přestupu se pak má údajně vyšplhat na 25 milionů eur. Zatímco loni se o Fekirovi hovořilo především v souvislosti s Manchesterem United, Chelsea a Borusií Dortmund, nyní jde šestadvacetiletý Francouz trochu překvapivě do "menšího" Betisu Sevilla.

Nutno však podotknout, že loňská sezóna mu vyšla o poznání méně než ta předminulá. Zatímco v sezóně 2017/18, kdy tvořil ofenzivní trio s Marianem a Memphisem Depayem, vstřelil Fekir 18 ligových gólů, v loňské sezóně se trefil pouze 9krát. Přesto se o něm v průběhu jara mluvilo v souvislosti s přestupem do předních evropských klubů. Ty však s blížícím se přestupovým obdobím s největší pravděpodobností ztratily zájem.

Fekir je odchovancem Lyonu a v tamním "áčku" odehrál celkem 144 zápasů Ligue 1, ve kterých vstřelil 44 gólů. Od roku 2015 je také francouzským reprezentantem a s národním týmem získal loni v Rusku titul mistra světa.