Musíme více tvořit. A ta tvořivá síla musí být cítit už od gólmana a stoperů, nabádá kouč Baníku

Musíme více tvořit. A ta tvořivá síla musí být cítit už od gólmana a stoperů, nabádá kouč Baníku

Před Baníkem, který tento týden pustil Oleksandera Azackije do Fastavu Zlín, stojí ve druhém kole na půdě MFK Karviná jasný úkol. Odčinit nedávnou domácí porážku se Slovanem Liberec.

"Vyhodnotili jsme si zápas s Libercem, řekli jsme si, v čem jsme byli špatní, a na to jsme se zaměřili. Teď nás čeká video se zápasem Karviné a od nynějška už se soustřeďujeme a přípravu specificky zaměřujeme na Karvinou," ozřejmil hlavní kouč Bohumil Páník.

Protože se hraje až v pondělí, ostravský tým zažívá pořádně dlouhý týden. "Tohle je vždycky náročné. Pro hráče, pro realizační tým, pro každého v Baníku. Hráči samozřejmě něco vnímají, ale nemyslím si, že by cítili nějaký až přehnaný tlak. Teď samozřejmě probíhá ten dlouhý týden, takže kluci se v tom trochu motají, pořád o tom přemýšlejí, proč se to nepovedlo. Už by potřebovali hrát, vběhnout na hřiště a poprat se o vítězství. Já osobně jsem ještě ten výkon proti Liberci nerozdýchal. Pořád to ve mně je. Toho se jen tak nezbavím, protože to mužstvo mělo v přípravných utkáních slušnou výkonnost. A tady bylo málo odvážné a bázlivé," pokračoval nadřízený Filla, Hrubého, Baroše a spol., jehož slova vyšla na stránkách fcb.cz.

Co musí Baník zlepšit, aby ve druhém kole uspěl a připsal si plný počet bodů? "Myslím, že všechno. Některé věci špatné nebyly, ale musíme ukázat víc. Víc chtít, víc běhat, být odvážnější, nebát se, nenakopávat jen míče. Je to o hlavě a já věřím, že se ta hlava probudí a dá pokyn tělu, aby ten fotbal byl z naší strany lepší. Týká se to i herních záležitostí. Musíme více tvořit. A ta tvořivá síla musí být cítit už od gólmana a stoperů. I brankář musí být tím, kdo chce hrát a zakládat postupný útok. Totéž platí o stoperech. To se pak prolíná do záložní řady. V momentě, kdy vázne nabídka odzadu, přichází problém a hra vázne. Chce to i trpělivost. Liberec v tom utkání s námi, když to nešlo, vrátil to zpět gólmanovi, držel míč a pokud nebyl v úzkých, tak to odzadu nikdy jen tak nenakopl," všiml si fcb.cz citovaný šéf ostravské lavičky.

Co míní o soudobé družině Františka Straky? "Jsou tam změny. Tou nejdůležitější je fakt, že jim odešel silný střelec. Opravdu silný střelec, který Karviné vytvořil hodně výsledků a dokázal se prosadit ve velkém vápně. To je pro Karvinou velká změna. Vrátil se naopak Marek Janečka, což je hráč, který vždycky bije na poplach až do poslední minuty. Žene své mužstvo do válečného stylu, což Karviná ukázala v Boleslavi. Ta má silné mužstvo a dva vynikající střelce, přesto se proti Karviné prosadila až z penalty," varoval Páník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.