Na Letné to prý bude pro Jablonec ještě jednou tak těžké, než když sparťani vstupovali do ligy proti Slovácku...

Na Letné to prý bude pro Jablonec ještě jednou tak těžké, než když sparťani vstupovali do ligy proti Slovácku...

Od roku 1993 na sebe v nejvyšší tuzemské soutěži narazily týmy Sparty a Jablonce jednapadesátkrát. A s jakou bilancí? Třiatřicetkrát se radoval letenský soubor, desetkrát severočeský výběr a osmkrát se protivníci rozešli smírně.

Pokud jde o duely v Generali aréně, situace je pro slavné "S" ještě příznivější, a sice 22 výher domácích, 3 remízy a jen jedna jediná výhra mužstva ze Střelnice.

Jablonec, který v prvním kole Fortuna:ligy přehrál Bohemians 1905 díky dvěma trefám Jana Matouška a brzy ho čeká kvůli druhému předkolu Evropské ligy výjezd do Arménie, tedy má na Praze 7 co napravovat...

"Teď to pro nás bude hodně těžký. Sparta v prvním zápase sezóny doma nezvítězila. Takže se v druhém zápase bude snažit změnit přístup i výsledek. My se musíme připravit na to, že to bude ještě jednou tak těžké, než když vstupovali do ligy proti Slovácku," pronesl na webu fkjablonec.cz "plukovník" Petr Rada, jenž v sobotním duelu nemůže využít stopera Dominika Plechatého, jenž v klubu hostuje právě ze Sparty.

Zelenobílí, kteří tento týden přivedli do ofenzivy novou posilu z Černé Hory Zorana Petroviče, však do metropole v poraženecké náladě rozhodně nepřijedou. "Bylo by špatný, kdyby se hráči na zápas netěšili, je to jejich zaměstnání. Ale nejedeme si tam zahrát, čeká nás tam 90 minut práce a musíme zápas odehrát co nejkvalitněji," burcoval své svěřence Rada, jehož tým si odvezl naposledy ze sparťanského chrámu porážku 0:2.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.