Šéf Klokanů přesně neví, co čekat od svého mužstva. A Sehrání? Může to být klidně pět kol, ale třeba také 5 měsíců

Šéf Klokanů přesně neví, co čekat od svého mužstva. A Sehrání? Může to být klidně pět kol, ale třeba také 5 měsíců

Vršovičtí Klokani v prvním kole Fortuna:ligy nebodovali a nyní mají před sebou druhé vystoupení nového ročníku, které přivane do jejich Ďolíčku Mladou Boleslav, která během léta prošla celou řadou změn.

Hlavní kouč Bohemians 1905 Martin Hašek uvedl, že před nedělním zápasem bude mít spoustu otazníků. I tak se však bude snažit své svěřence připravit nejlépe, jak umí...

"Boleslav od zimy dramaticky posiluje. Po sezoně na to i navázala. Velice rychle se dostavily zlepšené výkony, po nichž přišly i lepší výsledky. Probojovali se do předkola Evropské ligy. Určitě k nám Středočeši přijíždí v roli favorita. My s nimi hráli doma v závěru jarní části ve vyrovnaném zápase bez branek. Možná jsme měli tehdy více ze hry, což je v tuto chvíli vzdálené jako jiné galaxie. Každé utkání je jiné. V Jablonci jsme nastoupili s pěti změnami v základní sestavě. Ohlížet se na jarní zápasy a porovnávat je se současnými v podstatě nemá smysl. Znovu si na sebe zvykáme a učíme se způsob hry. Naše situace je skoro stejná jako před Jabloncem. Přesně nevím, co můžu očekávat od našeho mužstva, ale i od soupeře. Nyní hrajeme doma, což pro nás bylo v minulé sezoně složité," připomněl na webu bohemians.cz šéf zelenobílé lavičky.

Obtížnější může být složení defenzivní formace. "Červená karta Köstla je pro nás komplikace. Je to hráč ze základní sestavy a teď se musíme obejít bez něj. To ovšem nikoho nezajímá. Budeme si muset poradit a vyřešit, jak nastoupíme," pokračoval na stránkách bohemians.cz bývalý stratég Sparty, Pardubic či Vlašimi.

Sehrávání současného mužstva ještě podle něj nějaký čas potrvá a moc rád by přivítal další posílení. "Může to být klidně pět kol, ale třeba také pět měsíců. Mužstvo se tvoří. Než se podaří se dostat na určitou úroveň, aby se dalo mluvit o automatismech a sehranosti, tak i necelý půlrok je krátká doba. V principu se nebráníme žádné posile, u které by byl velký předpoklad pro její rychlé zařazení do základní sestavy a pomoci našemu týmu," uzavřel před dalším prvoligovým děním mladší bratr hokejové legendy Dominika Haška.