Zlanařil de Ligta do Juventusu Cristiano? Ronaldo v tom prsty neměl, dušuje se mladý obránce

Zlanařil de Ligta do Juventusu Cristiano? Ronaldo v tom prsty neměl, dušuje se mladý obránce

Matthijs de Ligt si navzdory spekulacím ohledně přestupu do Realu Madrid, Barcelony, Paris Saint-Germain či Liverpoolu vybral turínský Juventus. Co ho ale vedlo k tomu, aby se upsal právě gigantovi ze severní Itálie?

De Ligtovi je pouze devatenáct let, přesto ale patří k nejlepším stoperům na světě. Odehrál tři sezóny v Ajaxu, zahrál si finále Evropské ligy a semifinále Ligy mistrů, vyhrál domácí ligu i pohár a byl nejmladším kapitánem amsterdamského velkoklubu v historii. Jeho stoperské schopnosti jsou velmi nadstandardní a nyní toho bude využívat jako parťák Giorgia Chielliniho či Leonarda Bonucciho.

Spekulace ohledně de Ligtova angažmá na Juventus Stadium začaly po finále Ligy národů. Portugalsko v něm porazilo Nizozemsko 1:0 a kapitán domácích Cristiano Ronaldo, hvězda Juventusu, de Ligtovi v podstatě nabídla, aby se k němu přidal na klubové úrovni. "Je to možné, že přestoupím do Juventusu," připustil tehdy de Ligt, nechtěl však být konkrétní.

Nyní má za sebou ale zdravotní prohlídku i představení v klubu a odlétá na přípravu s Juventusem. Odtajnil všechno ohledně jeho rozhodování. "Pravdou je, že jsem byl pro Juventus rozhodnutý už dříve. Ronaldo mě nepřemluvil, ale měl jsem radost, že ke mně takto promluvil hráč jeho úrovně," nechal se slyšet nyní už bývalý kapitán Ajaxu Amsterdam.

"Od malička jsem fandil Juventusu. Jsem rád, že jsem zde," prohlásil na tiskové konferenci týkající se jeho představení.