Kdo by nechtěl hrát za Slavii, řekl po utkání s Plzní Karafiát. Nahradí Deliho či Ngadeua?

Kdo by nechtěl hrát za Slavii, řekl po utkání s Plzní Karafiát. Nahradí Deliho či Ngadeua?

Slavii opustilo hvězdné stoperské duo Michael Ngadeu a Simon Deli a sešívaní budou muset koupit patřičnou náhradu, na úvod ligy ve Zlíně totiž ukázali své nedostatky v defenzívě. Jednou z možných posil je i liberecký Ondřej Karafiát.

Ten už začal sezónu v dresu Slovanu Liberec. Se severočeským týmem v prvních dvou kolech stihl porazit Baník Ostrava a prohrát s Viktorií Plzeň, pravděpodobně největším konkurentem pražské Slavie v boji o titul. Karafiát už tak v dresu Liberce mohl Slavii pomoct, to se ale nepodařilo, neboť Slovan českému vicemistrovi podlehl 1:2.

Po zápase jej ovšem redaktoři ČT Sport pozvali na rozhovor a řeč kromě utkání padla i na možný Karafiátův transfer na Sinobo Stadium. Na hráči bylo vidět, že se mu o situaci moc nechce mluvit, přesto ale pár slov k možnému angažmá v Edenu pronesl. "Jsem hráčem Liberce. Mám tu smlouvu ještě rok, takže uvidíme," prozradil však Karafiát na úvod.

Ten má přitom sparťanskou minulost. V případě, že by přestoupil do Slavie, by se tak přidal k Hovorkovi, Hušbauerovi či Stanciuovi jako další exsparťan v sešívaném dresu. V derby by si asi Karafiát prožil svoje, přesto ovšem přiznává: "Kdo by nechtěl hrát za Slavii?"

Hráč, jenž se netají obdivem k anglickému klubu Manchester United, je na ne příliš širokém seznamu Jindřicha Trpišovského, s kterým mimochodem spolupracoval už v Liberci, mezi možnými posilami a jasno ohledně jeho budoucnosti by mělo být v nejbližších dnech. Je klidně možné, že další ligové kolo už neodehraje v dresu Slovanu Liberec, nýbrž Slavie Praha.