Sarri potěšil Ronalda. V nové sezóně mu dopřeje více svobody, na kterou byl zvyklý v Realu

Sarri potěšil Ronalda. V nové sezóně mu dopřeje více svobody, na kterou byl zvyklý v Realu

Cristiano Ronaldo si podle všech informací skvěle rozumí s novým koučem Juventusu Mauriziem Sarrim a nyní má podle všeho další důvod pro to, aby trenéra závislého na cigaretách měl ještě raději. Dopřeje mu totiž na hřišti to, co má nejradši.

A to je svoboda. Zní to abstraktně, ale je to tak. Právě za trenérů, kteří Ronalda stavěli na post, který mu zaručuje svobodu a volnost, měl totiž Ronaldův Manchester United či Real Madrid největší úspěchy. Cristiano je ofenzivní hráč, těžko bychom však specifikovali jeho konkrétní pozici.

V Manchesteru hrál v levé záloze, v Realu Madrid se postupně posunul na levé křídlo a místy nastupoval i jako hrotový útočník, Masimilliano Allegri v Juventusu mu ale v první sezóně tento luxus nedopřál a ve většině zápasů jej stavěl do útoku. Tam se Ronaldo podle všech předchozích trenérů cítí nekomfortně a i proto ta sezóna možná nebyla tak růžová, jak si Bianconeri představovali. Ligovému titulu navzdory.

Na levém křídle se ale Ronaldo cítí nejlépe a to je bez debat. "Ronaldo může hrát všude, ale budu ho stavět na levé křídlo, kde to má nejradši. Má tam větší volnost, která mu vyhovuje," prozradil Sarri. Je pravděpodobné, že bude Juventus nastupovat ve formaci 4-3-3 s Mandžukičem na hrotu a Ronaldem a Dybalou na křídlech.

V té minulé hrál totiž Juventus na dva hrotové útočníky, Ronalda a Mandžukiče, pod kterými hrál Dybala jako číslo deset. To se ale podle všeho od nové sezóny pod Sarrim změní a příznivci Staré dámy doufají, že to přinese své ovoce.