Vyměnil bych tři body z Letné za tři body s Budějovicemi, smutní Svědík. Je třeba se omluvit, dodává

Vyměnil bych tři body z Letné za tři body s Budějovicemi, smutní Svědík. Je třeba se omluvit, dodává
OBSAHUJE OHLASY

Slovácko na úvod sezóny šokovalo Spartu a fanoušci týmu z Uherského Hradiště očekávali bodový zisk i s nováčkem v soutěži z Českých Budějovic, to se ale nestalo a euforie ze skalpu Sparty je pro Slovácko pryč.

Slovácko doma podlehlo Českým Budějovicím. Po dvou kolech má na svém kontě tři body, což není špatné, po skalpu Sparty se ale minimálně remíza doma s týmem, co teprve postoupil z FNL, zkrátka čekala. Není tak divu, že na straně domácích panuje zklamání z výsledku, ale i z výkonu.

"Byl to celkově špatný výkon, musíme se za něj divákům omluvit. Klidně bych tři body z Letné vyměnil za tři body dnes," mrzí trenéra Slovácka Martina Svědíka. "Prohrávali jsme souboje, chyběl nám pohyb a obecně kvalita hry. Po přestávce se naše hra trochu zlepšila, Budějovice ji hodně takticky kouskovaly a tím tupily náš nápor. Udělali jsme moc nevynucených chyb," smutnil na tiskové konferenci kouč domácích.

"Vůbec se nám nepovedlo to, co jsme si řekli a co jsme chtěli hrát. Věděli jsme, že tento zápas bude ještě těžší než ten na Spartě. Nepovedl se nám vstup do utkání, zaskočil nás inkasovaný gól a potom naší hře chyběla kvalita. Špatně jsme se dostávali do hry, nezvládali jsme osobní souboje a hru uprostřed hřiště," vysvětloval Svědík důvody, proč se jeho týmu nedařilo.

"Když prohráváte, musíte víc tvořit, což nám nevyhovovalo. Ofenzivní hráči totiž nepředvedli ten výkon, co na Spartě," pokračoval nadále Svědík. "Doufám, že se z toho poučíme. Po výhře na Spartě jsme dostali facku a musíme si uvědomit, že takhle to dál nejde," řekl kouč Slovácka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.