Stanciu skóroval při debutu a Slavia rozdrtila Teplice, Klokani si smlsli na Mladé Boleslavli

V neděli pokračovala Fortuna liga dvěma zápasy. V tom prvním doma Bohemians 1905 smetla Mladou Boleslav 3:0, v podvečer pak Slavia Praha zvítězila na hřišti Teplic 4:1, brankou se blýskla superposila Nicolae Stanciu, ještě více však zazářil Petr Ševčík.

Klokani na úvod sezóny podlehli Jablonci a Mladá Boleslav vstupovala po vítězství nad Karvinou do utkání jako mírný favorit, to se ale nepotvrdilo. Už ve čtvrté minutě poslal Klokany do vedení exsparťan Kamil Vacek. Bohemians přidala před přestávkou rovnou dva zásahy a třígólové manko se už Mladé Boleslavi v druhé půli nepodařilo ani snížit, proto utkání končí jednoznačným výsledkem pro tým Martina Haška.

Slavia po vlažném výkonu a vydřené výhře ve Zlíně nastoupila do Teplic jako hurikán. Český mistr se brzy dostal do vedení 2:0, brankami se blýskli Jaromír Zmrhal a Mick van Buren. Ještě do poločasu pak na 3:0 zvýšil Josef Hušbauer. Teplice sice snížily, oslabené o Jakuba Mareše ale poté znovu inkasovaly, tentokrát z nohy nové posily sešívaných Nicolaeho Stanciua. Na konečných 1:5 pak upravil kapitán sešívaných Tomáš Souček. Nejvíce se ale individuálními výkony blýskl Petr Ševčík, jenž zaznamenal tři asistence. Slavia se tak dostala do čela tabulky, bodově dohnala Opavu a Plzeň, z této trojice má ovšem nejlepší skóre.

Fortuna liga, 2. kolo:

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Branky: 4. Vacek, 40. Podaný, 43. Hronek
Žluté karty: 23. Vaníček, 63. Šmíd, 89. Záviška – 62. Bucha
Domácí: Valeš – Hůlka, Jindřišek, Šmíd – Bartek, Vacek, Hronek, Podaný – Vaníček (85. Koubek), Keita (55. Nečas), Vodháněl (76. Záviška), trenér: Hašek
Hosté: Šeda – Túlio, Takács, Pudil, Fulnek (46. Matějovský) – Wiesner (68. Ladra), Budínský, Hubínek, Bucha – Komličenko (46. Klíma), Mešanović, trenér: Weber
Diváci: 4 522
Rozhodčí: Machálek – Dresler, Horák

Teplice - Slavia Praha 1:5 (0:3)

Branky: 52. Vondrášek – 12. Zmrhal, 20. van Buren, 44. Hušbauer, 67. Stanciu, 90+2. Souček
Žluté karty: 23. a 46. Mareš, 65. Nazarov – 19. Bořil, 56. Hovorka
Červená karta: 46. Mareš (Teplice)
Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Paradin (46. Vyhnal) – Hora, P. Mareš, Kučera (74. Ljevaković), Trubač (46. Nazarov), Žitný – J. Mareš, trenér: Hejkal
Hosté: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – Souček – Ševčík, Hušbauer (61. Stanciu), Traoré (75. Král), Zmrhal – van Buren (70. Hilál), trenér: Trpišovský
Diváci: 13 112
Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Ratajová