Stanciu toho hodně pokazil, zkritizoval posilu Trpišovský. Ševčík měl mít víc asistencí, stěžuje si navzdory vítězství 5:1

Stanciu toho hodně pokazil, zkritizoval posilu Trpišovský. Ševčík měl mít víc asistencí, stěžuje si navzdory vítězství 5:1
OBSAHUJE OHLASY

Slavia po povedeném výkonu zvítězila v Teplicích 5:1. Mezi střelce se zapsal kapitán Tomáš Souček, superposila Nicolae Stanciu a tři asistence zaznamenal Petr Ševčík, i přesto si nikdo nevyslyšel chválu kouče Jindřicha Trpišovského, spíše naopak. 

 

Prvně ale trenér Slavie mluvil o utkání jako takovém. "Bylo to rozhodně lepší než zápas ve Zlíně. Měli jsme mnohem lepší pohyblivost, byla tam patřičná kvalita od nás," začal Trpišovský. "Prodloužili jsme si přípravu a to se nám vymstilo ve Zlíně, ale teď to bylo o poznání lepší," pokračoval kouč mistra.

Mluvil ale k individuálním výkonům svých svěřenců. "Petr Ševčík? Mohl mít i více asistencí, některé šance promarnil," zkritizoval záložníka, který se blýskl třemi gólovými přihrávkami. "O místo v základní sestavě si řekl výkonem ve druhém poločase ve Zlíně. Má velmi dobrou finální přihrávku a ukázal nám, co po něm chceme, což jsou prostorové přihrávky," okomentoval výkon někdejšího hráče Liberce.

Chválu si nevyslechl ani debutant Nicolae Stanciu, který v sešívaném dresu odehrál první ligové utkání. Ten nastoupil v 60. minutě a už o necelých deset minut později slavil svůj první gól v dresu Slavie. "Pokazil spoustu věcí," řekl o něm však jeho nový trenér. "Musí hrát mnohem líp, udělal spoustu chyb. Ale jsem rád, že nastoupil, je to rozdílový hráč a je i dobře, že dal gól," prozradil Trpišovský.

Trpišovský navzdory výhře nebyl zrovna v nejlepší náladě, pro televizní kamery ale promluvil i Stanislav Hejkal, jehož tým prohrál vysoko 1:5. "Zápas jsme si prohráli v první půli. Byli jsme aktivní, ale Slavia nás přehrávala ve středu pole. Neporadili jsme si s jednoduchými situacemi a tím jsme si utkání prohráli," vysvětloval Hejkal.

"V poločase jsem to chtěl všechno zjednodušit a do hry jsem nasadil druhého útočníka, ale brzká červená karta všechno zmařila. Pak už se jen zápas dohrával," smutnil trenér Teplic. Ty tak mají na svém kontě pouhý bod za remízu s Příbramí před týdnem. Slavia je se skóre 6:1 a šesti body v čele tabulky a na cestu za obhajobou ligového titulu vkročila tou správnou nohou.