Pokud chceme hrát Evropskou ligu, musíme porazit každého, reaguje na Turky Hanousek

Pokud chceme hrát Evropskou ligu, musíme porazit každého, reaguje na Turky Hanousek
OBSAHUJE OHLASY

Hráčům Sparty los v pondělí po poledni přisoudil - alespoň co se týče koeficientu - nejtěžšího možného z výčtu soupeřů, a sice turecký Trabzonspor. Na tom, že postup do přímého boje o základní skupinu Evropské ligy nebude nic lehkého se shodují i samotní hráči Sparty.

„Je to asi nejtěžší možný soupeř. Pokud ale chceme hrát Evropskou ligu, musíme porazit každého. Uděláme pro to všechno,“ přiznal pro klubový web Sparty Matěj Hanousek. „Je to velmi těžký soupeř. „Nečekám vůbec nic lehkého, do posledních kol hráli o titul. Věřím ale, že to zvládneme,“ doplnil ho gólman David Bičík.

„Z mého pohledu nás čeká jeden z vůbec nejobtížnějších soupeřů, který v osudí byl. O jeho kvalitě dostatečně vypovídá umístění z minulého ligového ročníku, kdy obsadil čtvrtou příčku. Do posledního kola bojoval s prvními třemi týmy o zisk tureckého ligového titulu,“ upozornil na sílu tureckého soupeře trenér Letenských Václav Jílek.

První zápas třetího předkola Evropské ligy se odehraje ve čtvrtek 8.8. v pražské Generali areně. Tam si však cestu fanoušci Sparty nenajdou - UEFA totiž klub potrestala uzavřením stadionu za jejich chování v loňském zápase se Spartakem Subotica. Odveta se odehraje ve východotureckém městě Trabzon přesně o týden později.