Dobří holubi se vracejí, po Valdésovi je zpět v Barceloně i Kluivert. Jaká role ho čeká?

Dobří holubi se vracejí, po Valdésovi je zpět v Barceloně i Kluivert. Jaká role ho čeká?

To, že Patrick Kluivert skončil společně s krajanem Clarencem Seedorfem na lavičce kamerunské reprezentace předčasně, třiačtyřicetiletého kouče mrzet nemusí. Rýsuje už se mu totiž nová atraktivní práce...

Bývalý katalánský útočník, jenž na Camp Nou střílel branky v letech 1998 - 2004, je totiž spojován s příchodem do barcelonské akademie La Masia.

Španělský Sport napsal, že je někdejší snajpr Ajaxu, AC Milán, Newcastlu, Valencie, Eindhovenu či Lille favoritem na post nového ředitele mládežnické akademie FCB.

Sama legenda Oranjes potvrdila, že už se jen zabývá drobnými detaily jeho smlouvy, s tím, že úřadující vítěz LaLigy by ho měl v nové funkci představit možná ještě tento týden.

Očekává se, že u oficiálního podpisu otce římského rychlíka Justina Kluiverta bude člen představenstva Silvio Elias. Stejně jako před pár dny, kdy byl sedmatřicetiletý Víctor Valdés potvrzen novým trenérem barcelonské mládeže (Juvenil A), s tím, že se do svého srdečního klubu vrátil po několika letech a štacích v Manchesteru United, Standardu Lutych a Middlesbrough.

Pakliže se vše potvrdí, Kluvert bude spolupracovat s Xavim Rocou, jenž si v minulosti zahrál za Barcelonu také a dobře zná strukturu akademie. Ve svém úseku by pak možná rád měl i Álexe Garcíu, jenž šéfoval barcelonským juniorům v letech 2001 - 2003 a 2005 - 2009.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.