Petržela: Chtěli bychom skončit do sedmého místa, abychom se mohli pokusit o evropské poháry

Petržela: Chtěli bychom skončit do sedmého místa, abychom se mohli pokusit o evropské poháry

Tým z Uherského Hradiště vstoupil do nové sezony Fortuna:ligy notně rozporuplně. Zatímco na Spartě bral senzačně všechny tři body, před domácím publikem pak nestačil na jihočeského nováčka ze Střeleckého ostrova.

Nemohlo být po grandiózním startu důvodem podcenění? "Nechci soudit. Každý si musí sáhnout do svého svědomí. Ale všichni jsme věděli, že půjde o náročný zápas, očekávání po Spartě bylo velké. Spousta fanoušků si asi myslela, že bychom Budějovice měli spláchnout," citoval web gol.cz slova Milana Petržely.

Nový spoluhráč Trmala, Navrátila, Kadlece a spol. má za sebou na staronové adrese dva ligové souboje. Jak vidí sílu svého mužstva a co odhad, na jakých místech tabulky by se mohlo pohybovat? "Viděl bych to na střed. Chtěli bychom skončit do sedmého místa, abychom se mohli pokusit o evropské poháry," přednesl čtyřnásobný šampion české nejvyšší soutěže, jehož slova vyšla v Gólu.

To, že dorazil bývalý český reprezentant z ambiciózní Viktorie, sice lze považovat za krok níže, nicméně prvoligový status si uchoval. "Mančaft je fotbalový, jsou tu mladí, běhaví kluci. Trenér Martin Svědík je náročný," doplnil v interview pro gol.cz čerstvě šestatřicetiletý křídelník.

A jak by se podle něj mělo Slovácko prezentovat dále? "Musíme hrát pečlivě do obrany, abychom nedostávali góly a sami se z brejků pokusili udeřit. Pokud budeme schopni opakovat výkony ze Sparty, budeme pro všechny nepříjemným soupeřem," uzavřel na portálu gol.cz někdejší hráč Vyškova, Drnovic, Sparty, Jablonce, Plzně či Augsburgu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.