Griezmannova premiéra Barceloně štěstí nepřinesla, šampiona LaLigy přetlačila Chelsea

Griezmannova premiéra Barceloně štěstí nepřinesla, šampiona LaLigy přetlačila Chelsea
OBSAHUJE VIDEO

Francouzský mistr světa z loňského roku Antoine Griezmann debutoval v prvním letním přípravném utkání Barcelony, která na neutrální japonské půdě v Saitamě podlehla 1:2 Chelsea.

Dnes již bývalá hvězda Atlétika vydržela na trávníku pětačtyřicet minut, než ji kouč Ernesto Valverde nahradil Brazilcem Rafinhou.

V prvním dějství padla pouze jedna branka a po přihrávce Jorginha se o ni postaral jednadvacetiletý útočník Blues Kevin Bakumo-Abraham, jenž byl minulou sezonu zapůjčen v Aston Ville a v Championship dokázal rozvlnit síť hned šestadvacetkrát.

Druhou trefu londýnského mužstva, které před pár dny převzal Frank Lampard, zařídil devět minut před koncem střídající Ross Barkley, jehož vyslal do šance Marco Alonso.

Jediný čestný úspěch katalánského obra z Camp Nou padl v jednadevadesáté minutě, když udeřil Chorvat Ivan Rakitič, jemuž předložil míč brazilský žolík Malcom, v jehož souvislosti se v současnosti píše o hostování jinde.

Další vystoupení v zemi vycházejícího slunce čeká Barcu v sobotu 27. července proti Visselu Kóbe. Celek, na jehož trenérské lavičce nově sedí Němec Thorsten Fink, má na soupice jak krajana Lukase Podolského, tak exbarcelonské tváře Andrése Iniestu, Sergi Sampera a Davida Villu.

Přípravné zápasy:

Barcelona - Chelsea 1:2
Ajax - Panathinaikos Atény 1:2
Ajax - OFI Kréta 6:2
Fenerbahce - Wolfsburg 1:1