Özila nečeká lehká sezóna, v Arsenalu má dostat přednost nově příchozí hráč Realu

Özila nečeká lehká sezóna, v Arsenalu má dostat přednost nově příchozí hráč Realu

Třicetiletý německý záložník Arsenalu Mesut Özil má před sebou nelehký úkol, na který není zvyklý, a sice udržet se v základní sestavě londýnského celku. Už je totiž téměř jisté, že na roční hostování do Arsenalu přijde dvaadvacetiletý záložník Realu Madrid Dani Ceballos a podle zákulisních informací má právě on dostat přednost v základní sestavě, což je údajně obsaženo i v samotné smlouvě o hostování.

Roční hostování Ceballose vyjde podle britského deníku Independent Arsenal na tři miliony britských liber a londýnský klub si vyhlédl na červnovém Euru do 21 let, kde Ceballosovo Španělsko zvítězilo a on sám tam patřil mezi nejdůležitější hráče týmu. Trenér Realu Zidane mu však naznačil, že se stálým usazením v základní sestavě Realu to zatím příliš reálné není a hostování v Arsenalu se pro něj tedy jeví jako nejlepší možná varianta.

„Ceballos je velmi dobrým hráčem. Pamatuji si ho už z jeho působení v Betisu Sevilla a poté z Realu. V našem systému bude moci hrát ofenzivní a defenzivní zálohu, což je pro nás výhoda,“ prohlásil na adresu Ceballose trenér Arsenalu Unai Emery na předsezónním kempu v USA.

Özil se v klubu začíná podle anglických médií stávat nechtěným. Jeho plat ve výši 350 tisíc britských liber týdně narušuje omezený rozpočet Arsenalu a fanoušci Gunners už mohou pouze vzpomínat na jeho výkony z dob, kdy do klubu přišel z Realu Madrid. Ale kdo ví, třeba právě Ceballosův příchod Özila vyburcuje k ještě lepším výkonům a na podzim všechny své kritiky překvapí.