Takový stadion jsem neviděl ani v ČFL, divil se před Arménií jablonecký Jugas

Takový stadion jsem neviděl ani v ČFL, divil se před Arménií jablonecký Jugas

Jablonec se v souboji o postup do 3. předkola Evropské ligy utká s arménským Pjunikem Jerevan a už ve čtvrtek ho čeká první zápas na půdě soupeře. Kvůli Mistrovství Evropy do 19 let se však nemůže hrát v hlavním městě Jerevanu, ale ve více než 120 kilometrů vzdáleném Gjumri.

„Stadion je špatný. Přijde mi to nedůstojné evropským pohárům,“ přiznal svůj názor pro iSport.cz trenér Severočechů Rada. „Takový stadion jsem snad neviděl ani v české třetí lize,“ doplnil kouče obránce Jablonce Jugas. „Nemůžeme nic podcenit a se vším se vyrovnat. I proto odjel náš kuchař na místo už o den dříve,“ pokračoval Rada. 

Jablonečtí už ví i to, koho mohou potkat v případě postupu do 3. předkola Evropské ligy. Los jim v pondělí přisoudil lepšího z dvojice Wolverhampton - Crusaders. S největší pravděpodobností se tedy v případě postupu utkají s celkem, jenž hraje věhlasnou anglickou Premier League. „I kdybychom měli hrát do kopce, tak budeme. Všichni pak chceme jet do Anglie,“ potvrdil atraktivitu anglického soupeře pro iSport.cz Jugas.

Jablonec odehrál v této sezóně už dva soutěžní zápasy v rámci české nejvyšší soutěže a oba skončily výsledkem 2:0. Nejdřív v prvním kole Jablonec zvítězil 2:0 nad Bohemians 1905, minulou sobotu pak stejným poměrem padl na půdě pražské Sparty, kde vstřelil vítězný gól šestnáctiletý Adam Hložek.