Ani Boleslav nedokázala vyhrát, za Kazachy se trefil bývalý hráč Boleslavi a Jablonce

Po Plzni a Jablonci nedokázala v evropských pohárech zvítězit ani Mladá Boleslav. Z kazašským celkem Ordabasy pouze remizovala 1:1, přičemž vyrovnávající gól vstřelil na konci první půle nejlepší střelec loňského ročníku Fortuna ligy Komličenko.

Ve 13. minutě se přitom do dvou velkých šancí dostali domácí. Skvělým zákrokem se však dvakrát blýskl hostující gólman Nepogodov. A ve 21. minutě přišel gól hostů. Z volného přímého kopu se trefil bývalý hráč Mladé Boleslavi, Varnsdorfu, Jablonce a Zlína Muris Mehanovič. Až na konci první půle se podařilo líbivým volejem srovnat Nikolaji Komličenkovi. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Ve druhé půle spálili domácí hned několik tutovek, prolomit obranu kazašského celku se jim však nepodařilo a do odvety půjdou s vědomím, že musí skórovat. V případě postupu narazí téměř jistě na rumunský FCSB.

Mladá Boleslav - Ordabasy 1:1 (1:1)

Góly: 45+2. Komličenko - 21. Mehanovič
ŽK: 45. Mehanovič, 63. Ščetkin, 66. Nepogodov, 88. Malij (všichni Ordabasy)
Sestava Mladá Boleslav: Šeda – Křapka (62. Budinský), Takács, Pudil, Túlio – Ladra, Matějovský, Hubínek, Fulnek (75. Bucha) – Komličenko, Mešanovič (62. Wágner)
Sestava Ordabasy: Nepogodov – Jerlanov, Fontanello, Malij, Dosmagambetov – Bystrov, Mahlangu, Diakhate, Mehanovič (72. Kovalčuk) – Badibanga (87. Šamši), Paulo (46. Ščetkin)