V Jihočeském kraji je silná prosparťanská komunita. Může se stát, že to na tribunách bude 50 na 50, říká Vozábal

V Jihočeském kraji je silná prosparťanská komunita. Může se stát, že to na tribunách bude 50 na 50, říká Vozábal

Na jihočeskou Střelnici přijede v rámci třetího kola Fortuna:ligy Sparta a jak přiznal generální manažer Dynama Martin Vozábal, po čtyřech letech se v Budějovicích dočkají zcela vyprodaného stadionu, jehož kapacita je téměř 7 tisíc diváků.

"Zájem o zápas je extrémní. Trochu jsme si odvykli. Je to pro nás sousto, ale věřím, že to zvládneme. Lidi byli zvyklí si tady sednout, kam chtěli, kdy chtěli a jak chtěli. Což teď bude problém, protože stadion je beznadějně vyprodaný. Řešíme občerstvení, počty vstupenek, parking a tisíce dalších věcí. Samozřejmě narážíme na nepochopení, řada lidí má svoje argumenty, proč by měli parkovat nejlépe až v kabinách. Jiní to zase chápou," vyprávěl o současných "problémech" jihočeského nováčka funkcionář, jehož slova vyšla na serveru aktualne.cz.

Sparťanský sektor má kapacitu 350 míst a už je také vyprodaný. Fanoušci letenského "S" by však měli být roztroušeni i po ostatních tribunách. "Na Spartu tu bylo vždycky plno. Vlakové spojení z Prahy je poměrně příjemné, navíc v Jihočeském kraji žije silná prosparťanská komunita. Velmi lehce se může stát, že na tribunách to bude padesát na padesát," překvapil v interview pro aktualne.cz šéf Kladrubského, Ledeckého či Táborského, jenž byl dva roky zpět blízko vstupu právě do sparťanského managementu, ale tehdejší nabídku nakonec nevyslyšel.

Favoritem budou hosté, kteří minule přehráli Jablonec. Naplno však bodovaly také Budějovice, které vyloupily půdu sparťanských přemožitelů ze Slovácka. "Důležité je, že nemáme nulu. Že jsme se se na Slovácku odpíchli. Celý týden slyším, co Slovácko udělalo špatně, jak zápas podcenilo. Nikde jsem si ale nepřečetl, že si naši kluci tři body zasloužili. Nikde jsme nenašel jedinou větu ve smyslu, že taky hráli dobře, že nejsou taková košťata. Ten respekt si evidentně musíme vydobýt," uzavřel aktualne.cz citovaný Vozábal.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.