Teplice daly zapomenout na domácí blamáž se Slavií a z Baníku si vezou všechny tři body

Domácí mizérie Baníku pokračuje i skrze novou sezonu. Družina trenéra Páníka tentokrát nestačila ani na Teplice a po třech ligových kolech si připisuje již druhou prohru.

Skláří na nic nečekali. Po domácí drtivé porážce od Slavie přijeli do Ostravy s chutí získat nějaké body, a to se jim i podařilo. Baník zaspal úvodní minutky zápasu, kde stačil jeden centr, chvilka nepozornosti ve vápně a náhle z toho byl gól, jehož autorem se stal Žitný. Baník se postupně oklepával, snažil se s výsledkem něco udělat, ale k lepšímu zakončení to stejně nevedlo. První poločas tedy skončil v režii hostujícího týmu.

Intenzita se postupně stupňovala, na hřišti to chvílemi zajiskřilo, až konečně přišla chvíle, kdy měli domácí nejblíže ke gólu. Jeden z bránících hráčů Teplic si nechtěně míč ve vápně zpracoval rukou, načež sudí nařídil penaltu. Exekuce se ujal Milan Baroš, ovšem ten tváří v tvář gólmanovi selhal. Ostrava i dál stupňovala svůj nátlak, nejednou prověřila brankáře Grigara, ale míč mezi tři tyče neprotlačila. Hosté vyhráli 1:0 a domů si vezou všechny tři body.

FORTUNA:LIGA, 3. kolo:

FC Baník Ostrava – FK Teplice 0:1 (0:1)
Branka: 3. Žitný (Moulis)
Karty: 45+2. Procházka (OVA), 54. Jirásek (OVA) – 28. Shejbal (TEP), 90+2. Žitný (TEP)
Rozhodčí: Franěk – Koval, Dresler
FC Baník Ostrava: Budinský – Celba, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Jirásek, Granečný (46. de Azevedo) – Baroš (C) (73. Kuzmanović), Diop (63. Smola)
FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Mareš – Žitný, Ljevaković (C) (76. Kodeš), Kučera, Moulis (55. Nazarov) – Vyhnal (78. Jindráček), Hora