Legendární Dani Alves hledá práci. Okusí Premier League nebo se vrátí na známou adresu?

Legendární Dani Alves hledá práci. Okusí Premier League nebo se vrátí na známou adresu?

Dani Alves má s evropským fotbalem bohaté zkušenosti. Vyhrál Evropskou ligu, Ligu mistrů, nejvyšší soutěže ve Španělsku, Itálii i Francii a i ve svých šestatřiceti letech myslí na špičkový evropský fotbal. Smlouva s Paris Saint-Germain mu vypršela, kam brazilský bek zamíří?

Alves přitom patří k nejlepším pravým bekům v historii kopané. Po odchodu z Brazílie své jméno proslavil ve španělské Seville, kde během šesti let získal Copa del Rey a dvakrát Evropskou ligu. Další úspěchy ve Španělsku sbíral už v dresu Barcelony, kde byl členem dvou týmů, které získaly treble, celkem získal Alves několik ligových titulů a tři ušaté poháry. 

Po odchodu ze Španělska se už v pokročilejším věku sezónu ohřál v Juventusu, kde vyhrál Scudetto, další dva roky pak strávil v Paris Saint-Germain. Od tam ale nyní odchází. Na konec kariéry však nemyslí, na odchod do Číny, Kataru, Spojených arabských emirátů či Spojených států také ne. Rád by pokračoval v tom nejlepším fotbale.

Zájem o něj má navzdory jeho týmu vícero klubů. Spolupráci s ním by prý rád obnovil Pep Guardiola, s kterým se Alves setkal už v Barceloně. Brazilský obránce měl ale i námluvy s Arsenalem. V neposlední řadě o něj stojí i Juventus, kde už Alves rok působil. S pařížským gigantem smlouvu neprodlouží a o jeho dalším angažmá by mělo být jasno v nejbližších dnech...