Žižkov v devíti hráčích porazil Sokolov, Vyšehrad zaskočil Ústí nad Labem

Vedle první ligy pokračovala i ta druhá. Viktoria Žižkov doma přivítala Baník Sokolov, přemožitel Dukly Fotbal Třinec se představil v severočeském Varnsdorfu a nováček v soutěži Slavoj Vyšehrad hostil Ústí nad Labem, které na úvod remizovalo s Jihlavou.

Žižkov se brzy po penaltě dostal do vedení, to ale vydrželo pouze do 55. minuty. Mezitím se už stihl nechat vyloučit domácí Diviš. Po vyrovnání se ovšem síly na hřišti vyrovnaly, sokolovský Mejdr byl po druhé žluté kartě v 80. minutě poslán pryč. Jenže deset na deset se hrálo pouze dvě minuty, druhý hráč Žižkova byl vyloučen už v 82. minutě. I v devíti hráčích se ovšem žižkovským podařilo zápas strhnout na svou stranu, vítěznou branku zaznamenal ve třetí minutě nastavení Opluštil.

Varnsdorf po remíze v brněnské Líšni další bod získává doma za nerozhodný výsledek s Třincem, který na úvod smetl Duklu Praha. Domácí se ke konci první půle dostali do vedení, třinecký tým ale utkání ve druhém poločase otočil. Varnsdorf ale přece jen srovnal a konečný výsledek 2:2 udržel.

Ústí nad Labem na úvod sezóny šokovalo Jihlavu a do souboje s Varnsdorfem šlo jako favorit, to se ale nepotvrdilo. Domácí poslal do vedení už ve 26. minutě Verner, na to pak ve druhé půli navázal Vejvar. Ústí nad Labem neproměnilo pokutový kop, na gól se však zmohlo, jeho autorem byl v 81. minutě Peterka. Kýžená druhá branka ovšem nepadla, pojistky za Vyšehrad naopak v nastavení přidali Čvančara a z penalty Verner, a Ústí nad Labem odjíždí z Prahy s výpraskem.