Nemůžete vyhrát, když na Slavii zahodíte penaltu, mrzí Látala. Olomouc si bod zasloužila, mínil Trpišovský

Nemůžete vyhrát, když na Slavii zahodíte penaltu, mrzí Látala. Olomouc si bod zasloužila, mínil Trpišovský
OBSAHUJE OHLASY

Slavia doma ve třetím kole Fortuna ligy porazila Sigmu Olomouc 1:0, jedinou branku vstřelil už na začátku obránce Vladimír Coufal, zajímavá byla ale zejména situace v nastavení, kdy videorozhodčí nařídil penaltu ve prospěch Olomouce, tu ale David Houska neproměnil.

"To se bohužel stává, je to hrozné, ale musíme se s tím smířit a hrát dál," řekl ihned poté zklamaný trenér Sigmy Radoslav Látal. "Špatně jsme vstoupili do zápasu, ten začátek byl špatný. Ale po inkasované brance jsme začali hrát lépe, byli jsme odvážnější a Slavii jsme hrozili brejky. Ty jsme ale bohužel nedotáhli," komentoval Látal utkání.

"Měli jsme i nějaké šance. Ale nemůžete uspět, když na Slavii nedáte penaltu," pokračoval kouč Sigmy Olomouc. "Jsme schopní hrát s každým týmem, jak se dnes ukázalo. Pokud budeme napadat a budeme agresivní jako dnes, přijdou i lepší výsledky," zůstává pozitivní.

Redaktoři O2 TV krátce poté vyzpovídali i slavistického trenéra Jindřicha Trpišovského. "Ulevilo se mi hodně," přiznal kouč sešívaných a komentoval tak neproměněnou penaltu. "To bylo už jen o tom, zda ji dá nebo nedá, my s tím už nemohli nic udělat. Větší pravděpodobnost je, že ji dá, ale naštěstí se to nestalo," konstatoval Trpišovský.

"Ale musím říct, že Olomouc hrála výborně. Remízu si zasloužila, ale jsem rád, že jsme vyhráli my. Výborně jsme začali, po tom gólu jsme ale začali ztrácet hodně míčů, pustili jsme je do zápasu a oni pak začali hrát velice dobře," pokračoval trenér úřadujícího mistra. "Neměli jsme moc vyložených šancí jako v Teplicích. Byly to spíš jen náznaky, musíme zlepšit finální přihrávku," poučil se tak pro příští zápas.

Olomouc po těžkém startu, kdy prohrála s Plzní a se Slavií a mezitím zvítězila ve Zlíně, za týden odehraje utkání na hřišti Slovanu Liberec, to zatím stoprocentní Slavia se pokusí svou třízápasovou šňůřu výher prodloužit v Karviné.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.