Tohle se nedělá ani v okresním přeboru, komentuje Svědík výkony svých hráčů v Jablonci

Tohle se nedělá ani v okresním přeboru, komentuje Svědík výkony svých hráčů v Jablonci
OBSAHUJE OHLASY

Slovácko sice na úvod sezóny zvítězilo na Letné 2:0, pak ale doma podlehlo po nepřesvědčivém výkonu Českým Budějovicím 0:1 a tu pravou ostudu si pak udělal v Jablonci, kde tým Martina Svědíka dostal fotbalovou lekci a tenisového kanára v podobě výsledku 0:6. 

V Uherském Hradišti logicky panuje smutná nálada, kterou však překrývá zklamání. „Nevím, co si o tom mám myslet, z přístupu hráčů i těch zkušenějších jsem zklamaný. Budeme si to muset hodně, ale hodně vyříkat. Je to pro mě nepochopitelné, někteří hráči se ani nevrací, to se nedělá ani v okresním přeboru," nenacházel slova po utkání Martin Svědík, trenér 1. FC Slovácko. "Odpovědnost jde i na mou hlavu, já se tomu nevyhýbám,“ připustil však.

„Je to pro mě velice těžké hodnocení. Hanebně jsme do utkání vstoupili a nedisciplinovaností jsme brzy prohrávali. Po deseti minutách jsme se dostali do hry, vytvořili do poločasu šance, ty jsme bohužel neproměnili. Jablonec nás potom možná záměrně nechal hrát a druhý gól nás načal. To, co bylo potom, to je hanebnost,“ komentoval pak Svědík utkání.

Tým jeho oponenta Petra Rady vstoupil do sezóny dobře. Doma zdolal Příbram 3:0, pak sice prohrál na Spartě, kterou Slovácko porazit dokázalo, výsledek 6:0 nad uherskohradišťským týmem je ale úspěch. „Dali jsme krásnou branku, zaskočili jsme soupeře. Měli jsme další dvě šance, pak převzalo taktovku Slovácko, ale brankář Hrubý nás podržel. V druhém poločase jsme začali aktivně, pak Slovácko málem vyrovnalo, ale druhý gól dal rozhodl,“ odmítl Rada komentovat smršť branek ke konci a skromně opustil mikrofon.

Na svou povedenou patnáctiminutovku ke konci utkání mohou Radovi svěřenci navázat za týden v Českých Budějovicích, mezitím ale doma přivítají arménský Pyunik, s kterým odehrají odvetu předkola Evropské ligy, kde musí dotahovat manko 1:2. Slovácko se pokusí své zklamání vyžehlit před vlastními diváky za týden proti krajskému rivalovi ze Zlína.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)