Rada se zastal Páníka a vulgárně kritizoval příznivce Jablonce a Baníku. Klidně zítra odejdu, zlobí se trenér Jablonce

Rada se zastal Páníka a vulgárně kritizoval příznivce Jablonce a Baníku. Klidně zítra odejdu, zlobí se trenér Jablonce

Petr Rada sice Jablonec dovedl k vysoké výhře 6:0 nad Slováckem, tiskovou konferenci však začal čtyřminutovým emotivním projevem, který se neobešel bez vulgárních výrazů, kde narážel na chování některých jabloneckých příznivců.

Rada narážel na to, že se jemu a jeho příznivcům podařilo z Jablonce udělat pohárový tým, nachází se pořád na třetím nebo čtvrtém místě, i přesto se ale jeho hráči neobejdou bez kritiky. „Nemám slov. Jsem dost naštvaný. To jsem už dlouho nezažil," vybuchly Radovi nervy.

"Poslední dva roky jsme byli třetí a čtvrtí, přitom sem pořád chodí dva tisíce lidí. Odešlo asi deset hráčů ze základu a lidi jsou nespokojení s tím, jak hrajeme. Ať sem buď nechodí a nebo chodí, ale nebudu tady já,“ začal naštvaně. „Neznám fotbalistu, který by nechtěl vyhrát zápas. Když řvou na mě, já to snesu. Ale hráče tím sráží," stěžoval si Rada. 

Zastal se i trenéra Baníku Bohumila Páníka, který zažívá v Ostravě téměř to stejné. Fanoušci po prohře v Teplicích skandovali "Páník ven", asi totiž rychle zapomněli, že je trenér zachránil v lize a loni je dostal skoro až do evropských pohárů. „Před rokem ho lidé nosili ramenou, když Baník zachránil, teď ho po dvou porážkách vyhánějí," zastávával se svého kolegy.

"Jestli se lidem nelíbím, tak ať přijdou ráno do kanceláře a řeknou mi to, sbalím si tašku a jdu pryč. Ale neexistuje, že budou po dvaceti minutách na hráče nadávat. Jsem vážně vytočený, protože tohle není fandovství. Ať si o mně každý myslí, co chce a možná na mě manželka bude naštvaná, ale vážně to není fandovství. Myslí si, že by byli na střídačce lepší, ale akorát by se rozklepali strachy," vynadal Rada fanouškům klubu, který trénuje.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.