Paradoxně to byl náš nejlepší výkon v sezóně, říká Kopecký pro prohře s Boleslaví 1:4

Paradoxně to byl náš nejlepší výkon v sezóně, říká Kopecký pro prohře s Boleslaví 1:4

Opava začala sezónu dvěma výhrami 1:0 shodně nad Příbramí a Českými Budějovicemi. V třetím utkání však v Mladé Boleslavi prohrála poměrně vysoko 1:4, přesto se ale kouč opavského týmu Ivan Kopecký domnívá, že právě v tom třetím zápase předvedli jeho svěřenci nejlepší výkon.

"Rozhodně jsme nepodali špatný výkon. Paradoxně bych řekl, že z těch dvou předešlých utkání to byl náš nejlepší výkon, ale soupeř nás potrestal po chybách a my jeho ne,“ nechal se slyšet Kopecký. „Ve druhém poločase jsme dostali smolnou branku po teči, a to byla velká škoda, protože jsme opět měli tři situace, z kterých jsme mohli dát branku. Soupeř byl produktivnější a důraznější v šestnáctce, a to rozhodlo," nacházel příčiny prohry.

„Celý první poločas se nám vydařil, co se týče kombinace, přechodové fáze. Za stavu 1:0 jsme měli stoprocentní šanci Mondeka, bohužel jsme ji nevyužili. Soupeř prostřídal, oživil to, podařilo se mu na rozdíl od nás dát z ničeho dvě branky. Ta do šatny neměla padnout,“ mrzelo Kopeckého a okomentoval tak průběh utkání.

Mladá Boleslav na úvod sezóny těsně porazila Karvinou, pak ale dostala ostudný výprask na hřišti Bohemians 1905 0:3. S Opavou si svěřenci trenéra Webera sice skóre vylepšili, jejich kouč ale s výkonem příliš spokojený nebyl. „Vítězství vypadá jednoznačně, ale asi jste všichni viděli, že tak jednoznačné nebylo," komentoval utkání třetího kola Fortuna ligy Jozef Weber.

"Ani se mi nechce mluvit o tom začátku, až se z toho vyspím, tak něco řeknu v kabině. Je takové období, kdy vám to tam nepadá, ale za mě trestuhodný začátek na Bohemce a dneska taky,“ prozradil mladoboleslavský trenér. „Dvacet, pětadvacet minut byl soupeř rychlejší, agresivnější. Museli jsme do toho vstoupit nějakým střídám, i když to dělám nerad. Jsem hrozně rád, že jsme ještě do pauzy ten výsledek otočili,“ pravil Weber.

Mladá Boleslav se na nepřesvědčivou výhru navzdory výsledku bude pokoušet navázat v Kazachstánu, kde odehraje odvetu předkola Evropské ligy, doma s Ordobasy remizovala pouze 1:1. Další ligové body se Jozef Weber a spol. budou pokoušet získat v Teplicích, Opava se pokusí zaváhání v Mladé Boleslavi napravit doma v derby s Baníkem Ostrava.

 

(zdroj: fotbal.idnes.cz)