Aktivita Bayernu na přestupovém trhu? Volá ztraceného syna, ale i nadějné mladíky

Aktivita Bayernu na přestupovém trhu? Volá ztraceného syna, ale i nadějné mladíky

Bavorský gigant v posledních letech vládl v Bundeslize pevnou rukou, i když v té poslední sezóně se na titul pořádně nadřel. Velkým konkurentem mu byla Borussia Dormtund, která jej nechala v nejistotě až do samotného závěru. V táboře Bayernu moc dobře vědí, že je potřeba okysličit současný kádr, aby byla domácí nadvláda opět potvrzena, ale aby se hrálo o cenné trofeje také v pohárové Evropě.

Polský kanonýr Robert Lewandowski před nedávnem prohlásil, že by svou budoucnost rád spojil s Bayernem a nebránil by se podpisu kontraktu až do roku 2023. I on ale vyslal směrem k vedení jasný apel, aby v létě přišlo několik nových hráčů. V útoku by však nemusel operovat sám, neboť v Allianz Aréně prý zvažují angažování chorvatského střelce Maria Mandžukiče.

Ten už v Bayernu působil v letech 2012 až 2014 a do karet nahrává i postoj Juventusu, který jej označil za zboží na prodej. Podle listu Calciomercato by mohlo být jasno velmi brzy. Mnohem zapeklitější je to okolo Leroye Saného. Na Etihad Stadium již přistála nabídka ve výši 90 milionů liber. Ještě před pár dny byla nižší, ale čítala rakouského univerzála Davida Alabu. Ten však odmítl odejít, a tak se čeká, jestli Sané uslyší na lukrativní mzdu ve výši 200 tisíc liber týdně.

Německý šampión loví také posily do záložní řady hned dvě si podle listu Marca vyhlédl v LaLize. Kmenového hráče Betisu si ale vyhlédl i Tottenham. Lo Celso by podle spekulací mohl případného zájemce až na 60 milionů liber. Perspektivním zbožím je rovněž Marco Roca z Espanyolu, který si udělal dobré jméno na nedávném evropském šampionátu jednadvacítek. Jeho výstupní klauzule však činí 40 milionů eur.