Další facka pro Spartu. V Budějovicích hasila nepříznivý stav a nakonec urvala jen pouhý bod

Další facka pro Spartu. V Budějovicích hasila nepříznivý stav a nakonec urvala jen pouhý bod

Krize pražské Sparty rozhodně zažehnána stále není. Letenský tým zavítal na půdu ligového nováčka, ale České Budějovice řádně zatápěly pod kotlem. Otevřená partie dopadla lépe pro domácí v prvním poločase, ale letenský klub se po změně stran zmohl na odpor a nakonec získal alespoň bod.

Budějovice vletěly do utkání bez strachu a dali jasně najevo Spartě, že doma rozhodně nechtějí hrát defenzivní partii. Potvrdil to již ve čtvrté minutě Ivan Schranz, který poslal ligového nováčka do vedení. V závěru prvního poločasu mohli hosté srovnat, ale branka nebyla uznána vinou útočného faulu na brankáře Staňka. Toho využilo Dynamo, které si vymodlilo na druhé straně faul od Hanouska a Kladrubský penaltu chladnokrevně proměnil.

Po změně stran se Sparta odhodlala k nátlaku a vytěžila z toho kontaktní branku, kterou obstaral Kanga. Domácí se ale nezatáhli a začali hosty ohrožovat rychlými protiútoky. Letenská defenziva byla pod tlakem a brankář Nita musel několikrát hasit požár. Osm minut před koncem základní hrací doby ale Sparta dokázala vyrovnat, když Kanga z přímého kopu našel Tetteha.

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 2:2 (2:0)
Branky: 4. Schranz, 45.+8 Kladrubský z pen. - 49. Kanga, 81. Tetteh. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Šimáček - Zelinka (video). ŽK: Čavoš, Ledecký, Brandner, Kladrubský, Provod - Plavšič, Hanousek. Diváci: 6681 (vyprodáno).
Č. Budějovice: Staněk - Čolič, Havel, Novák, Kladrubský - Schranz (79. Brandner), Javorek, Čavoš, Provod, Mršič (90. Martan) - Ledecký (86. Táborský). Trenér: Horejš.
Sparta: Nita - Sáček (69. Trávník), Štetina, Costa, Hanousek - Hložek, Hašek (46. Tetteh), Krejčí, Kanga, Plavšič - Kozák. Trenér: Jílek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.