Zákulisní čínská tahanice o Balea - Velšan nepojede na Audi Cup

Zákulisní čínská tahanice o Balea - Velšan nepojede na Audi Cup

Třicetiletý velšský křídelník ve službách Realu Madrid Gareth Bale už se měl dávno stěhovat do jiného klubu. Trenér Realu Zinedine Zidane se ho chtěl zbavit už začátkem července, Bale je však stále součástí týmu. V půlce července už byltéměř dohodnutý přestup do čínského Jiangsu Suning, kde by měl Bale vydělávat přibližně 20 milionů eur. Koncem týdne však médii proběhla zpráva, že žádný přestup do Jiangsu se konat nebude.

A důvod? Do hry o Balea totiž údajně vstoupil jiný klub čínské Super League, o čemž informuje mimo jiné španělský deník Onda Cero. V Číně by se Bale potkal hned s několika hráči, kteří se proslavili v Evropě. Zatímco za Shanghai SIPG hrají Oscar, Hulk, nebo Marko Arnautovič, v Jiangsu by se Bale potkal třeba s Éderem, který hrál mezi lety 2016 a 2018 za milánský Inter.

Do Realu Madrid Bale přestoupil v roce 2013 za 100 milionů eur, což z něj tehdy učinilo na tři roky nejdražším hráčem všech dob. Nežádaným se Bale v hlavním městě Španělska stal po sérii zranění a špatných výkonů. V klubu bylo navíc potřeba udělat místo pro novou hlavní tvář - Edena Hazarda.

Dohromady odehrál Bale za Bílý balet 231 zápasů, ve kterých vstřelil 102 gólů. S klubem vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů, španělskou La Ligu se mu však podařilo vyhrát pouze jednou. Teď se s klubem po šesti letech s největší pravděpodobností loučí. Zidane ho totiž nezahrnul ani do širší nominace na přípravný turnaj Audi Caup, jehož se Real pravidelně účastní.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.