Limberský před odvetou: Asi nejsme favoriti, ale chceme překvapit

Limberský před odvetou: Asi nejsme favoriti, ale chceme překvapit

Viktorii Plzeň čeká v úterý večer náročná odveta 2. předkola Ligy mistrů na půdě Olympiakosu Pireus. Horká půda bude hnát dopředu domácí, kteří hráli před týdnem v Plzni bez branek a do odvety jdou tedy s mírnou výhodou. Ani pro Plzeň však není situace bezvýchodná a má slušnou šanci na postup do další fáze, kde by se potkala s tureckým Basaksehirem. Pro klubový web se před zápasem vyjádřil obránce Plzně David Limberský. 

„Jsou silní na balonu, ale myslím si, že jsme byli v tom zápase lepší. Škoda, že jsme nedali gól, ale výsledek do odvety nemáme špatný. Doma jsou o hodně silnější, o tom víme. Odveta nebude jednoduchá, i vzhledem k tomu počasí. Asi nejsme favoriti, ale chceme překvapit,“ prozradil Limberský pro klubový web.

„Hrajeme lepší fotbal než v minulé sezoně, tak věřím, že to vydržíme a v úterý to potvrdíme,“ dodal Limberský.  Loni přitom Plzeň hrála samotnou základní skupiny Ligy mistrů, kam se dostala přímo přes zisk mistrovského titulu v sezóně 2017/18. Mistr šel tehdy přímo do základní skupiny elitní soutěže díky vysokému národnímu koeficientu a výsledkům finále Ligy mistrů a Evropské ligy.

V případě, že by to s postupem do 3. předkola Ligy mistrů přece jenom nevyšlo, by Plzeň "spadla" do stejné fáze Evropské ligy, a tam by se potkala s belgickým týmem Royal Antverpy. Odveta s Olympiakosem Pireus začína v úterý ve 20:30 a živě ji bude vysílat ČT Sport.