Hložek po další blamáži vysvětloval problémy. Co se nesmí stávat a na co musí Sparta umět reagovat?

Hložek po další blamáži vysvětloval problémy. Co se nesmí stávat a na co musí Sparta umět reagovat?

Tři zápasy, čtyři body. Bilance pražské Sparty v úvodu ročníku není zrovna podle představ Letenských. Po úvodní nečekané porážce od Slovácka 0:2 přišel tým kouče Václava Jílka o další body v Českých Budějovicích, kde urvali alespoň bod za remízu 2:2. V čem byl podle talentovaného Adama Hložka největší problém?

V koncovce… „Trápí nás proměňování šancí, myslím si, že jsme jich měli dost. Těžko říct, jestli po průběhu zápasu je pro nás bod dobrý. V závěru jsme zápas hodně zdramatizovali, vyrovnali jsme na 2:2, takže musíme brát aspoň ten bod," řekl po utkáním v mixzoně Hložek.

Sedmnáctiletý ofenzivní klenot Sparty měl na konci první půle velkou šanci na vyrovnání na 1:1. V závaru před brankou dostal míč za gólmana, ale sudí Karel Hrubeš po přezkoumání u videa posoudil celou situaci jako faul na domácího brankáře.

„Ani pořádně nevím, co to nakonec bylo. Asi šlo o faul na brankáře, neviděl jsem to, musím se na to ještě podívat. Škoda, že nám ten gól neuznali. Myslím, že by to byl úplně jiný zápas. Ale co už," smutnil.

Stejně jako proti Slovácku nezvládli Pražané začátek duelu. „Hrozně brzy jsme dostali gól. Jako Sparta na to musíme umět zareagovat a ne, že dáme soupeři ještě další šance. Nemůže se opakovat, že zase prohráváme 0:2 a zase něco dotahujeme," rozčiloval se mezi novináři.

„Šli jsme do druhé půle s tím, že už nemáme co ztratit. Buď to prohrajeme, nebo to prostě otočíme a ukážeme sílu našeho týmu. Skoro se nám to povedlo, dali jsme na 2:2. Škoda těch šancí," uzavřel Hložek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.