Zvrat v případu Mandjeck! Kamerunec se vrací na Letnou

Zvrat v případu Mandjeck! Kamerunec se vrací na Letnou

Tak tuto zprávu fanoušci Sparty nečekali. Podle všeho se do přípravy na Letné zapojí Georges Mandjeck, jenž měl být přitom na odchodu a jiná varianta ani neměla být na stole. Podle isport.cz se Kamerunec bude v Praze hlásit v nejbližších dnech.

Po africkém šampionátu si Mandjeck užíval dovolenou. Do toho řešil právní spor se svým stávajícím zaměstnavatelem. U orgánů FIFA se snažil napadnout platnost smlouvy, nelíbilo se mu totiž, že by měl coby OSVČ své příjmy danit.

Jeho další setrvání v rudém dresu tak bylo krajně nepravděpodobné. V minulých týdnech se ale situace změnila. Mandjeck se s vedením klubu dohodl na návratu a zapojení do tréninkového procesu.

„Mandjeck po příletu absolvuje testy na Fakultě tělesné výchovy. Ty budou stěžejní, protože ukážou, jak na tom je. Na základě toho Sparta určí další postup,“ uvádí isport.cz.

Jak to s ním tedy bude v nadcházejících týdnech? S největší pravděpodobností bude mít individuální tréninkový plán pod dohledem kondičních koučů a ruku v ruce s tím se bude řešit jeho budoucnost. Sám hráč se totiž nechal několikrát slyšet, že by rád změnil angažmá, což by vyhovovalo i Spartě. Ovšem pouze pokud dostane slušnou nabídku.

Zkušený záložník má na Letné smlouvu ještě na rok a Pražané ho nechtějí pouštět bez náhrady. Po kotrmelcích z poslední doby nelze vyloučit ani jeho setrvání v klubu a jeho zapojení do ligové sezony. Konkurenci má však velkou. Ve středu pole může Václav Jílek počítat s Kangou, Haškem, Trávníkem, Krejčím a Sáčkem.