Jak nahradit Hazarda? Před Lampardem stojí těžký rébus

Jak nahradit Hazarda? Před Lampardem stojí těžký rébus

Absolutně nenahraditelný. Toto spojení nejlépe vystihuje Edena Hazarda. Ten z Chelsea zamířil do Realu Madrid. Před novým koučem Blues Frankem Lampardem tak stojí nelehký, až skoro nesplnitelný úkol. Šestnáct branek a patnáct asistencí. Taková je bilance Hazarda v uplynulé ligové sezoně. Prsty tak měl v necelé polovině všech gólů londýnského klubu. A to už je pořádná porce. Zásadní otázka před novou sezonou tak zní: Podaří se Chelsea svůj někdejší klenot nahradit?

Ostatně Hazardovi kvality mohli na vlastní oči vidět i čeští fanoušci, když se anglický celek představil v Edenu ve čtvrtfinále Evropské ligy a po příchodu rodáka z La Louviere na hrací plochu nabrala hra hostů zcela jiných otáček.

Už Sarri věděl, že síla sestavy s osmadvacetiletým ofenzivním záložníkem a bez něj, je diametrálně odlišná. Je vůbec možné takového borce nahradit?

„Z technické stránky nikoli. Ne v tuto chvíli, protože je nemožné najít dalšího Hazarda. Úroveň Edena je totiž na takové výši, které nikdo nedosahuje. Museli byste mít dva fotbalisty, abyste dali dohromady jednoho Hazarda," říkal Sarri ještě v době, kdy byl pod kontraktem na Stamford Bridge.

Nyní dostal tento úkol na starost Lampard. Sám někdejší výjimečný záložník, byť se pohyboval spíše ve středu pole a pod hrotem. Jak si s tímto rébusem nový manažer poradí? Možností je celá řada. Jisté je to, že nemůže nikoho koupit. Ve hře jsou tak pouze vlastní zdroje.

Jedním z nich je Christian Pulišič, jehož si Blues pořídili již v lednu za 58 milionů liber a poslali ho na hostování do Borussie Dortmund. V Londýně by mohl dvacetiletý mladík zkusit bývalou oporu zastoupit, byť má ještě dost na čem pracovat.

Za německý celek totiž v uplynulé sezoně dal ve 28 utkáních šest branek a čtyři připravil, což má k číslům v podání Hazarda hodně daleko.

Břímě odpovědnosti na sebe může vzít i dvojice zkušených Willian a Pedro. Oba dva se sice mnohem častěji pohybují na pravé straně hřiště, ale již několikrát si vyzkoušeli i stranu levou. Rovněž tak jsou alternativou.

Dlouhodobě je pak za nástupce hvězdného Belgičana považován Callum Hodson-Odoi. Jenže ten je v současné době na marodce a kvůli potížím s achilovkou nestihne začátek sezony.

Maurizo Sarri mu dával minimum prostoru, což se mladému hráči vůbec nelíbilo. Toho chtěl využít Bayern Mnichov, ale s lednovou nabídkou ve výši 35 milionů liber neuspěl. Pod Lampardem, který je znám tím, že se nebojí dát šanci talentovaným fotbalistům, by však mohl rozkvést.