Mihálik: Řekové nám ukázali, jak se hraje. Moc dobře vím, že jsem svému týmu moc nepomohl

Mihálik: Řekové nám ukázali, jak se hraje. Moc dobře vím, že jsem svému týmu moc nepomohl

Po úterní odvetě na horké půdě řeckého Olympiakosu je jasné, že Plzeň letos do prestižní Ligy mistrů nenakoukne. Již od úvodního hvizdu bylo patrné, kdo je vytouženému postupu blíž, ale diváci se branek dočkali až po změně stran. Český zástupce se nakonec po závěrečném hvizdu domů vracel se čtyřbrankovým přídělem.

Vinou zranění Čermáka dostal šanci v základní sestavě Ondřej Mihálik, který na západě Čech hostuje z nizozemského Akmaaru. Vrba se chtěl opět prezentovat kvalitní ofenzivní hrou ze zajištěné obrany, ale domácí tým mu dal již během úvodních minut jasně najevo, na čí straně je individuální síla a větší odhodlání.

„Olympiakos byl ve všem důraznější. Říkali jsme si o jejich nejsilnější stránce - o standardkách - ale dostali jsme z nich tři góly. To je nepochopitelné, ve všem nás soupeř předčil a postoupil zaslouženě. Řekové nám ukázali, jak se hraje,“ připustil zklamaně ofenzivní hráč Viktoriánů. A ani on neměl po výsledku čisté svědomí.

Dvě trefy utkání zaznamenal brazilský legionář Guilherme a Mihálik si byl vědom, jej měl na starosti právě on. „Neuhlídal jsem ho, přestože jsem ho měl na starosti. Při první brance, kterou nám dal, jsme se domluvili s Řezníkem, že se postavím před Guilherma. Jenže on odskočil o dva kroky. Moje chyba, klukům jsem moc nepomohl,“ dodal dvaadvacetiletý mladík.