Hübschman: S Jerevanem se hrát dá, ale chce to trpělivost. Klíčovým faktorem může být pohyb

Hübschman: S Jerevanem se hrát dá, ale chce to trpělivost. Klíčovým faktorem může být pohyb

Má před sebou další náročnou misi. Kapitán Jablonce Tomáš Hübschman musí prodat své bohaté zkušenosti ze zahraničí a reprezentace a dovézt svůj tým do dalšího předkola Evropské ligy. V cestě ale stojí Pjunik Jerevan, který úvodní duel ovládl 2:1. Nyní se hraje ale na domácí půdě českého zástupce a Hübschman postup nezatracuje.

Už před týdnem chtěli uspět, ale po špatném prvním poločasu hasili nakonec alespoň dobré východisko pro odvetu. „Určitě tím faktorem postupu bude pohyb. V prvním zápase jsme ho měli málo. Musíme se udržet a být trpěliví na míči,“ nechal se slyšet kapitán Jablonce na tiskové konferenci klubu před čtvrtečním klíčovým duelem.

„Jerevan má nějakou kvalitu. Má technické a rychlé hráče do brejkových situací. První zápas u nich jsme moc nezvládli. Musíme se teď hodně zlepšit. Určitě se s nimi ale hrát dá, což jsme si vyzkoušeli v druhém poločase u nich. Budeme muset být ale trpěliví a vydržet s míčem,“ soudí zkušený obránce, který patří k pilířům defenzivní řady Jablonce.

On sám by ale nepřeceňoval víkendový úspěch v lize, kdy se svými spoluhráči rozstřílel Jablonec 6:0. „Každé vítězství dodá sebevědomí. Bereme to s nějakým respektem. Na 6:0 proti Slovácku to nebylo. I v tom zápase tam byly z naší strany chyby. Ne všechno bylo růžové, jak vypadá konečný výsledek,“ varuje před euforií, která by mohla být zkrocena chladnou sprchou od soupeře.